Прем'єра оновленої версії Chornobyldorf відбудеться 23 травня на відкритті O.Festival.

Попри війну артисти української опери Chornobyldorf відновили репетиції та збираються презентувати свою роботу в Роттердамі вже в травні. Цим виступом команда планує розпочати європейські гастролі, повідомляє прес-служба.

Мета поїздки — «заявити про карколомні зміни, які зараз переживає українське мистецтво» і нагадати світу, що війна в Україні триває.

«Ця війна має на меті не лише фізичне знищення міст, людей. Це намагання вбити нашу культуру. Те, про що ми читали у підручниках з історії ще в школі зараз відбувається в реальності. Останні 300 років справжньою ціллю росії було знищення української ідентичності. І зараз ми як митці маємо показувати всьому світу, що Україна — незалежна держава зі своєю унікальною музикою, театром, мовою, з чудовим молодим поколінням художників» — пояснює Ілля Разумейко, композитор та режисер опери Chornobyldorf.

Через евакуацію артисти опери розділені між трьома країнами і щонайменше шістьма містами. Частина колективу перебуває в Україні, деякі учасники — в Німеччині, Франції, Італії. Попри відстань, команда відновлює репетиції у Києві. Згодом планує зустрітися повним складом у Відні.

За словами композитора Романа Григоріва, живі зустрічі дуже важливі, бо до опери приєдналися нові артисти. Для них написані нові вокальні партії та репліки, тож «прожити» їх варто зі сцени.

Опера Chornobyldorf, за словами авторів, — не про ЧАЕС як таку, а про життя після «великого вибуху». Хоча, за сюжетом, прив’язка до атомних станцій все ж є. Один перформанс відзняли в Зоні відчуження. Ще одну новелу зафільмували на березі Каховського водосховища, навпроти атомної станції в Енергодарі. Блокада російськими загарбниками українських АЕС вкотре нагадала світу про ядерну загрозу. Тому планується розширити ці новели і в оновленій опері більше говорити про ці ландшафти та про небезпеку, яку несе блокада атомної станції у Запорізькій області.

Прем’єра оновленої версії Chornobyldorf відбудеться 23 травня в Роттердамі на відкритті O.Festival. Восени оперу планують показати в Австрії, Англії та Болгарії.

Фото: Фейсбук