Зараз продовжується демонтаж радянської бронзової скульптури двох робітників, встановленої в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з росією».

Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Зараз ми демонтуємо бронзову скульптуру двох робітників – російського та українського, встановлену в 1982 році «на ознаменування возз’єднання України з росією». Своє ставлення до України росія «ознаменувала» варварським прагненням знищити нашу державу і мирних українців. 8 метрів металу так званої «дружби двох народів» демонтуємо. І що символічно – коли скульптуру намагалися підійняти краном, відпала голова у російського робітника”, – написав Віталій Кличко.

Kyiv Media

Він додав, що другу скульптурну композицію, встановлену поруч, поки закриють опоряджувальними матеріалами і теж згодом розберуть. Оскільки там складніша процедура і це займе більше часу, до того її можна буде використовувати як простір для експозицій.

Крім того, планують перейменувати Арку Дружби народів.

Kyiv Media

«Арку ж з титанових листів перейменуємо – старі символи набувають нового значення! І підсвітимо її кольорами українського прапору. Я підписав і подам проект рішення, який Київрада розгляне на найближчому засіданні. – Про перейменування арки на Арку свободи українського народу», – наголосив Віталій Кличко.

Загалом, за словами мера Києва, у столиці планують демонтувати ще близько 60 пам’ятників, барельєфів, знаків, пов’язаних з радянщиною та росією.

Kyiv Media

Нагадаємо, під час демонтажу скульптури “Двох робітників” у російського відпала голова.

Фото: КМДА