Під час війни відвідуваність української Вікіпедії росте. У порівнянні з березнем 2021 року  вона зросла на 10–15%.  За минулий рік статті на українській Вікіпедії переглянули мільярд разів.

Про це розповів координатор програм громадської організації «Вікімедіа Україна» і адміністратор української Вікі Антон Процюк в інтерв’ю detector.media.

“Ми бачимо 95 мільйонів саме українського розділу Вікіпедії в березні. Очевидно, що з території України читають і російську Вікіпедію, і англійську, тому загальні цифри вищі”, — каже він.

Зараз найбільш відвідувана стаття — «Російське вторгнення в Україну». Також у топі прямо чи непрямо пов’язані з війною статті: «Привид Києва», «Степан Бандера», Статті про різні типи озброєння — «Байрактар», «Калібр» і «Точку-У».

Серед найвідвідуваніших сторінок сучасних українських діячів — Олексій Арестович та Віталій Кім. Стаття про Володимира Зеленського — на третьому місці.

При цьому під час війни кількість людей, які систематично працювали над створенням статей, зменшилася приблизно на 20%. Якщо торік у березні в український розділ Вікі активно дописувала понад тисяча людей, то в березні 2022 року — трохи менше 800. 

Загинув у бою вікіпедист Микола Кравченко, який був кандидатом історичних наук та ветераном полку «Азов». З 2019 року він створив понад сто статей у Вікіпедії на теми історії, географії та літератури, останнє своє редагування він зробив за день до російського вторгнення.

Щонайменше ще п’ятеро активних українських вікіпедистів, які дописують у російськомовний розділ, із початку війни припинили це робити. Деякі пішли воювати, й організація збирає гроші на їхні потреби та розповідає їхні історії.

Український розділ Вікіпедії існує 18 років і зараз посідає сімнадцяте місце з усіх мовних версій Вікі за кількістю статей — їх понад мільйон.

Фото: Вікіпедія