Скаргу забудовника залишили без розгляду.

Київський апеляційний суд відхилив апеляційну скаргу забудовника й залишив заборону на будівельні роботи в колишній оранжереї «Квіти України». Про це повідомляють активісти «Зберегти Квіти України».

Суд постановив, що будь-які будівельні роботи з «Квітами» порушують авторське право архітектора Миколи Левчука. Вимога діє на час досудового розслідування.

Архітектор Левчук відзначив, що «задоволений неупередженим рішенням суду».

Представники забудовника планують оскаржувати це рішення.

Нагадаємо, рішення першої інстанції ухвалював Шевченківський районний суд міста Києва 15 липня. Він заборонив будівельні роботи щодо реконструкції колишнього магазину-оранжереї, арешт наклали щодо позову про порушення авторських прав.

Як ми повідомляли, знесення «Квітів України» почалося 12 липня. Активістам вдалося проникнути на територію, знести паркан та зупинити роботи: після цього суд наклав арешт на об’єкт і заборонив будь-які роботи.

Пізніше стало відомо, що Департамент охорони культурної спадщини КМДА надав припис забудовнику припинити будівництво ще за півтора тижні. Крім того, проект будівництва не був погоджений з Мінкультом, як цього вимагає законодавство.

Нещодавно «Квіти України» таки стали пам’яткою архітектури.

Інвестором будівництва начебто є Rockwill Group, у склад якої входить Rockwill Wealth Solutions Limited (Королівство Велика Британія) та RWS Immobilien (Чехія). Спеціалізація – інвестиційні проекти, керування інвестиціями, реконструкція та реставрація будівевль, зміна призначення і експлуатаціних властивостей нерухомостей. Сума інвестицій в «Квіти України» – начебто в межах 12 мільйонів доларів США.

Нещодавно активісти розповіли про свої вимоги до забудовника «Квітів України».

Фото: Фейсбук