Суд скасував рішення КМДА щодо позбавлення права на користування землею.

Окружний адмінсуд м. Києва визнав протиправним та скасував розпорядження Київської міськдержадміністрації, який було скасовано право апарату Ради національної безпеки і оборони України на користування земельною ділянкою по вул. Щусєва (Шевченківський район). Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на рішення ОАСК від 31 серпня

Мова про наказ КМДА № 809 від 08.05.2019, яким було скасовано інше рішення, від 8 жовтня 2009 року. Ним Апарату РНБО України (тоді секретарем РНБОУ була Раїса Богатирьова) було надано у постійне користування для будівництва, експлуатації та обслуговування багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури на вул. Щусєва земельну ділянку загальною площею 1,62 га. Цим же рішенням вказану ділянку переведено з території зелених насаджень загального користування до території багатоповерхової житлової забудови.

У подальшому 8 травня 2019 року КМДА за результатами обстеження земель ухвалила розпорядження, яким припинила Апарату РНБО право постійного користування ділянкою у зв’язку з тим, що вона не використовується за цільовим призначенням.

Не погоджуючись із цим, в РНБО звернулися до суду, який розглядав справу два роки. У підсумку суд дійшов висновку про суттєве порушення чиновниками правил та процедур, які є передумовою для прийняття такого розпорядження КМДА.

Так, суд зазначив, що начебто не отримав доказів того, що Апарат був повідомлений про перевірку і що у нього витребовувались певні документи чи пояснення, пов’язані із питанням використання ділянки. Також суд не отримав доказів терміновості перевірки, обставини якої б унеможливлювали повідомлення РНБО. Крім того, суд зазначив, що матеріали справи не містять доказів висунення Апарату РНБО вимоги про усунення виявлених порушень земельного законодавства.

За даними відкритих джерел, у вересні 2010 року Апарату РНБО видавалися Містобудівні умови та обмеження для проектування та будівництво багатоквартирних житлових будинків з підземними паркінгами та об’єктами соціально-побутової інфраструктури.

Фото: Наші Гроші, Гугл Карти