Зокрема, про те, що складові вакцин дають можливість контролювати поведінку людей.

Міністерство охорони здоров’я України опублікувало пост, в якому спростовує поширені серед українців медичні «факти», більшість із яких стосуються COVID-19. Знайти публікацію можна на Facebook-сторінці відомства.

Зокрема, в ній спростовуються деякі повідомлення щодо шкідливості вакцинації від коронавірусу.

В МОЗ заперечили наступні твердження:

  • Вакцина Pfizer ослаблює імунну систему в 5-6 разів.

В МОЗ наголошують, що в мережі інтернет поширюють інформацію про те, що 74% нових випадків COVID-19 виявлено у людей, які пройшли повний курс вакцинації. Це нібито пов’язано з тим, що імунна система слабне у 5-6 разів після двох доз вакцини від Pfizer.

«Посилаються дезінформатори на інтерв’ю лікаря Девіда Бауера. Однак у згаданому інтерв’ю доктор Девід Бауер не стверджує, що імунна система слабшає після вакцинації. Вчений розповідає про результати нового дослідження, в якому йому з колегами вдалося виявити, що рівень антитіл в крові вакцинованих людей, які здатні розпізнавати новий варіант SARS-CoV-2 Delta, в середньому нижчий, ніж рівень антитіл проти варіантів, що раніше циркулювали у світі» — зазначають медики.

​​В МОЗ наголошують, що вакцини від COVID-19 «залишаються високоефективними проти важких захворювань і смерті від Delta-штаму нового коронавірусу». Також наприкінці липня представники служби охорони здоров’я США заявили, що приблизно 97% нових госпіталізацій і 99,5% смертей в США відбуваються серед невакцинованих осіб.

Більше інформації про це тут.

  • Відмова від цукру, лимонний сік і кокосова олія лікують рак.

За даними МОЗ, публікацією з переліком рекомендацій «лікування» раку від «доктора Гупти» в українському сегменті соцмережі поділилися понад 32 тисячі разів.

«Але не існує наукових підтверджень того, що перераховані в дописі продукти або відмова від них запобігають появі раку чи лікують його. Це також підтвердив у коментарі для StopFake хірург-онколог В’ячеслав Копецький із Національного інституту раку» — йдеться в повідомленні.

Більше інформації про це тут.

  • Дітям на грудному вигодовуванні не потрібні вакцини.

За даними МОЗ, «дезінформатори переконують, що якщо дитина отримує грудне молоко від народження, то їй не потрібні вакцини». Ті, хто дотримуються такої думки, вважають, що захисту за допомогою грудного молока нібито цілком достатньо, щоб вберегтися від кору, ротавірусу, поліомієліту та інших хвороб, для захисту від яких роблять щеплення.

«Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) дійсно рекомендує годувати дитину виключно грудним молоком до досягнення нею шестимісячного віку, а потім разом із належним прикормом продовжувати грудне вигодовування, щонайменше, до двох років. Немовлята, які знаходяться на грудному вигодовуванні, мають нижчий ризик захворювання на астму, ожиріння, цукровий діабет 1 типу, важкі захворювання нижніх дихальних шляхів, гострий середній отит, синдром раптової дитячої смерті, шлунково-кишкові інфекції тощо» — уточнюют ьв міністерстві.

Медики додають, що грудне молоко «не стимулює імунну систему самої дитини до вироблення антитіл», і уточнюють, що вакцини і грудне вигодовування не заважають один одному.

Докладніше про це тут.

  • Вчені з усього світу виступають за досягнення колективного імунітету від COVID-19 природним шляхом.

В МОЗ зазначають, що у соціальних мережах поширюють інформацію про те, що тисячі вчених з усього світу виступають проти утиску прав людини під час пандемії коронавірусу, а також за те, що колективний імунітет від коронавірусу в суспільстві варто отримати природним шляхом.

«Однак Грейт-Баррінгтонську декларацію, на яку посилаються дезінформатори, створив рух антивакцинаторів. Експерти вважають Декларацію помилковою і небезпечною для системи охорони здоров’я в цілому. Також товариство інфекційних хвороб Америки, що об’єднує 12 000 вчених, лікарів та експертів у сфері охорони здоров’я, рішуче засуджує цей документ» — кажуть в МОЗ.

Докладніше про це тут.

  • Білок «Магнето» у вакцинах від COVID-19 здатний контролювати поведінку людини.
В МОЗ зазначають, що в 2016 році група вчених дійсно заявила про винахід білка «Магнето», який здатний впливати на нейрони в глибоких структурах мозку тварин. Однак подальші дослідження не підтвердили ці результати. В МОЗ зазначають, що вакцини від COVID-19 не мають у своєму складі білка «Магнето» та інших речовин, здатних дистанційно контролювати поведінку людини.

Нагадаємо, МОЗ готується зробити вакцинацію обов’язковою для деяких професій.

Фото: Фейсбук