АМКУ дозволив ТОВ "Дженерал Комерс", пов'язаній із групою UFuture Василя Хмельницького, придбати АТ "Перший Київський Машинобудівний Завод" ("Більшовик"). При цьому регулятор перевіряє факти щодо можливих неконкурентних дій учасників аукціону.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету.

“Розглянувши повторну заяву про концентрацію подану ТОВ “Дженерал Комерс” – переможцем аукціону з продажу АТ “Перший Київський Машинобудівний Завод” (“Більшовик”), що проводився в рамках великої приватизації, Комітет надав відповідний дозвіл.

Перша заява ТОВ “Дженерал Комерс” була залишена без розгляду, оскільки в її матеріалах бракувало всієї необхідної інформації, зокрема щодо фінансового забезпечення угоди. Товариство, усунувши недоліки зазначені Комітетом, подало повторну заяву наприкінці листопада цього року”, – пояснили в АМКУ.

Як ми писали, 27 жовтня АТ “Перший київський машинобудівний завод” продали на аукціоні за 1,429 млрд грн – його власником стане пов’язана із групою UFuture Василя Хмельницького компанія. Кошти від продажу «Більшовика» вже надійшли в держбюджет.

Водночас учасники ринку називали ціну продажу заводу заниженою втричі.

“Враховуючи, що заявлена концентрація не призводить до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України та не заборонена відповідно до ЗУ “Про санкції”, Комітет надав дозвіл ТОВ “Дженерал Комерс” на придбання АТ “Перший Київський Машинобудівний Завод”, – заявили в АМКУі.

При цьому в АМКУ нагадали, що продовжують дослідження обставин та дій учасників аукціону з продажу “Більшовика”. Комітет перевіряє факти щодо можливих неконкурентних дій учасників аукціону.

Фото: Фейсбук