Комітет уже почав розслідування інциденту.

Антимонопольний комітет України перевірить тарифи на таксі в Києві, які перевізники впровадили після обмеження роботи транспорту в місті. Про це у своєму Facebook написав голова АМКУ в Київській області Олексій Хмельницький.

Він нагадав, що «вартість замовлення таксі в Києві зросла в два-три рази» в перший же день дії нових карантинних обмежень, і в АМКУ отримали багато скарг через це. Також чиновник приклав до допису скріншоти з додатків сервісів таксі, де за поїздку з Правого берега до Борисполя «просять »майже 800 гривень.

«Особливо вразила киян цінова політика таких компаній, як «УБЕР», «БОЛТ» та «Уклон», що мають левову частку замовлень у Києві. Слід зазначити, що перші 2 компанії мають іноземне коріння та працюють через відповідні додатки. Таку кількість скарг ми не можемо ігнорувати» — написав він.

Чиновник повідомив, що такі дії можуть кваліфікватися як порушення за частиною третьою статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» (зловживання монопольним (домінуючим) становищем).

Відтак, в АМКУ вже почали «дослідження» щодо того, наскільки законним було підвищення цін перевізниками.

Зауважимо, що сьогодні, на другий день локдауну у Києві, ціни на таксі частково нормалізувались, а в компаніях підвищення пояснили «динамічним ціноутворенням».

Фото: Фейсбук