«Ощадбанк» отримав у власність будівлі «Рибного ярмарку» без обов'зкового дозволу на те від АМКУ.

Відповідне рішення Антимонопольний комітет України ухвалив на своєму засіданні 16 вересня.

Вирішено оштрафувати на 13 881 615 гривень акціонерне товариство «Державний ощадний банк України» за здійснення концентрації без дозволу Комітету.

«Порушення «Ощадбанку» полягало у набутті у власність цілісного майнового комплексу споруд «Рибного ярмарку та комплексу по зберіганню, виробництву продуктів харчування для ТОВ «Логістик центр «Скандинавія», без отримання обов’язкового дозволу Антимонопольного комітету», – зазначили у відомстві.

Пояснили що при визначенні розміру штрафу Комітет врахував те, що «Ощадбанк» не визнавав факт вчинення ним порушення і начебто перешкоджав розслідуванню.

«А саме: банк не співпрацював з органами Комітету, не сприяв з’ясуванню обставин справи, ігнорував необхідність надання відповіді на вимогу АМКУ, що надсилалася в рамках розслідування. Через таке перешкоджання розслідуванню збір доказів у справі тривав майже 4 роки», – пояснили в АМКУ.

У Комітеті нагадали, що законодавство не передбачає звільнення банківських установ від необхідності отримувати дозвіл на концентрацію (за виключенням ситуацій, передбачених пунктом 5 частини третьої статті 22 ЗУ «Про захист економічної конкуренції»).

«У той же час наголошуємо, що «Ощадбанк» міг уникнути таких значних санкцій, вчасно отримавши дозвіл Комітету на концентрацію», – резюмували в АМКУ.

Це вже не перший штраф «Ощадбанку»: у 2020 році Тимчасова адміністративна колегія АМКУ призначала штраф банку на 1 057 865 грн за неподання інформації на вимогу державного уповноваженого у встановлений термін.

Фото: Фейсбук