За словами експертки, відомство не має таких повноважень.

Антимонопольний комітету України не може впливати на ціни на таксі, тому що це не в компетенції відомства. Про це повідомила екс-держуповноважена АМКУ Агія Загребельська в коментарі «Громадському радіо».

За її словами, анонсоване дослідження суттєвого підвищення цін протягом 5 квітня у Києві ні до чого не призведе.

«В даному випадку не може вплинути на ціни на таксі, тому що це жодним чином не відноситься до компетенції АКМУ. На мою думку, це дослідження закінчиться нічим, тому що говорити про монопольне становище зазначених підприємств точно не варто. В Україні і Києві безпосередньо ринок таксі є висококонкурентним і в дні підвищеного попиту, про який йде мова, на ринку присутня купа інших пропозицій за меншою в 5-6 разів ціною», – каже вона.

При цьому Загребельська також стверджує, що компанії, стосовно яких проводитимуть перевірку, начебто взагалі не є службами таксі і не мають відповідних ліцензій; вони працюють як інформаційні системи, в яких вартість перевезення «формується програмним забезпеченням, де автоматично зустрічаються попит, пропозиція і формується ціна».

Тому, на думку Загребельської, підвищення цін було викликане істотним підвищеним попитом.

Зауважимо, що аналогічну позицію висловили представники компаній-операторів, у яких найбільше зросли тарифи на перевезення у понеділок, 5 квітня. Водночас в АМКУ напередодні заявили, що у випадку доведення провини компаніям загрожує суттєвий штраф, а саме дослідження триватиме 3-4 місяці.

Тим часом, на столичних заправках знижують ціни на пальне.

Фото: Фейсбук