Історію про шахтарські страйки покажуть 23 жовтня на перформативному майданчику Довженко-Центру «Сцена 6».

Історія шахтарських страйків, втілена у мюзиклі. Перфоманс завтра презентують на сцені 6 у Довженко-центрі в онлайн та офлайн-форматах. Це україно-британський проєкт про українських шахтарів, в рамках якого буде знятий фільм та поставлений мюзикл. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Мюзикл – одна з частин великого проєкту «Дім шахтарства», над яким вже три роки працюють український театральний режисер Павло Юров та британська режисерка Вікі Торнтон. Проєкт покликаний показати життя шахтарів Донбасу. Тому для повноти показу у виставі присутня ненормативна лексика.

Мюзикл занурить в життя рядового гірняка Олексія, який втрачає близького друга під час аварії у забої. Тепер його мучать докори сумління та провина. Одного разу, під час свята шахтарі роблять спільне фото, спалах фотоапарату заcвічує Олексію очі, а коли він їх розплющує, виявляється, що потрапив у минуле. Шахтар починає переміщатися у часі та втручатися у події маючи намір змінити хід історії. Кульмінацією вистави стане момент самоспалення одного з шахтарів під час страйку.

На виставі глядачі зможуть не лише насолодитися тим, що відбувається на сцені, але й побачити ключові моменти на спеціальному екрані. “Вікі і її команда будуть наживо знімати виставу на сцені і транслювати її на екран. Тобто це будуть крупні плани, атмосферні кадри, які будуть доступні для перегляду в інтернеті, у відео-версії і в залі для глядачів. Це такий формат взаємодії з  глядачами”, – розповів театральний режисер Павло Юров.

Акторами вистави стали Олексій Доричевський, Костянтин Кириленко, Наталка Кобізька, Настя Касілова, Роман Савченко, Євген Черников, Ігор Аронов, Оксана Леута, Настя Метальникова, Микита Скрипка, Руслан Хабло, Костянтин Трембовецький і Андрій Касьянов. 

Музичну частину забезпечує композиторка Маргарита Кулічова, відома як Grisly Faye. За її словами, вона намагалася за допомогою музики, співу та голосів показати історію кожного окремого шахтаря та показати його особистість.  Над постановкою також працює британська художниця, чиї роботи представляли на Венеціанській бієнале 2018 року, Кейт Лейн. Хореографом виступив Олексій Бусько, а онлайн версію вистави робить Ярема Малащук, оператор-постановник, що отримав головну премію PinchukArtCentre 2020.

Мюзикл ставлять за підтримки Українського Культурного Фонду та Європейського Союзу за програмою House of Europe.

Фото: Київ ТБ