Відповідне звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля схвалило Правління Асоціації міст України на засіданні 10 грудня.

Про це повідомили у КМДА.

За словами мера Києва Віталія Кличка, стрімке зростання цін на електрику та її постачання зумовлює критичне збільшення видатків місцевих бюджетів на забезпечення електроенергією об’єктів соціальної сфери – закладів освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення.

“У 2021 році органи місцевого самоврядування витратили на електроенергію для бюджетних установ майже 2,5 млрд грн, що на 40% більше, ніж у 2020 році. Хоча надання послуг з освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення є делегованими державою повноваженнями. Така ситуація призводить до скорочення фінансування інших життєво важливих видатків органів місцевого самоврядування. Громади вимушені скорочувати чи припиняти фінансування інфраструктурних проектів”, – зазначив голова КМДА.

Він додав, що через збільшення ціни електрозабезпечення виникла загроза безперебійному функціонуванню об’єктів критичної інфраструктури – комунальних підприємств, що надають послуги із централізованого водопостачання.

“Для забезпечення належного надання органами місцевого самоврядування послуг з освіти, охорони здоров’я та соціального захисту, централізованого водопостачання Асоціація міст України закликає уряд забезпечити встановлення фіксованого тарифу протягом бюджетного року, за яким постачальник надаватиме електроенергію для бюджетних закладів та установ соціальної сфери, а також комунальних підприємств, які утримують об’єкти критичної інфраструктури”, – наголосив Віталій Кличко.

Відповідне звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля про встановлення фіксованих тарифів схвалило Правління Асоціації міст України на засіданні 10 грудня.

Фото: pixabay