Тепер музеї мають право оскаржити апеляційне рішення у Верховному суді Гааги у Нідерландах

Апеляційний суд в Амстердамі постановив колекцію «скіфського золота» з кримських музеїв повернути Україні, а не в окупований Росією Крим.

Відповідне рішення суд ухвалив у вівторок, 26 жовтня, повідомляє Укрінформ.

До Апеляційного суду звернулися представники кримських музеїв, які розташовуються на окупованій території. Однак Апеляційний суд лише підтвердив рішення окружного.

Тепер музеї мають право оскаржити апеляційне рішення у Верховному суді Гааги у Нідерландах. На час судових розглядів «скіфське золото» зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Нагадаємо, колекцію зі 565 музейних експонатів привезли на виставку «Крим. Золотий острів у Чорному морі» в Амстердам з чотирьох музеїв Криму ще до окупації півострова Росією. У 2016 році окружний суд Амстердама ухвалив, що колекцію мають повернути Україні, а не в окупований Крим.

Тоді рішення ухвалили на основі конвенції ЮНЕСКО, відповідно до якої художні цінності мають повернути суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердаму отримав від окупаційної влади Криму апеляцію на це рішення суду. Там вважають, що «скіфське золото» має зберігатися на окупованому півострові.

Фото: facebook