Затриманий громадянин США Курт Джейкоб Гросанс наполягає, що пред’явлене обвинувачення є провокацією українських правоохоронців, а він, сам у розмові з вдаваним кілером говорив, що не просить його вбивати.

Про це йшлось в програмі “Київ.NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Адвокат затриманого Тарас Безпалий розповідає, що у 2018 році Роман Лещенко влаштувався на роботу до Курта. Фактично після влаштування, через певний час він нібито вивів значні кошти – близько 1 мільйону доларів. В подальшому були звернення до українських судів – цивільних та господарських, але вони не дали результатів.

“По факту, Курт намагався повернути свої гроші, які в нього вкрали. Що стосується історії про замовне вбивство, то тут треба зазначити, що в жодних матералах, розмовах і навіть у тому відео, яке нам показували на прес-конференції на минулому тижні, не було жодного слова про те, що Курт замовив когось вбивати. На прес-конференції йшло запитання від провокатора, чи була необхідність вбивати Лещенка, на що Курт сказав: “Я не замовляю у вас вбивство, але якщо щось з ним станеться, то мені байдуже“”, – зазначив Тарас Безпалий.

Адвокат додає, що у Курта Гросанса було бажання зібрати матеріали відносно Лещенка, для того, щоб вимагати повернення своїх грошових коштів. На думку Тараса Безпалого – це провокація з боку правоохоронних органів.

“Жодної розмови в Курта з провокатором не було, і слідство не зможе надати звукозаписи такої розмови”, – уточнює юрист.

Окрім того, за словами захисника обвинувачуваного, жодних погроз у бік Лещенка в Курта не було.

“Коли я вчора був в ізоляторі тимчасового тримання і спілкувався з Куртом, він мені повідомив про те, що не розуміє причину затримання, та суті звинувачення. Також, якщо затриманий є іноземцем, то всі документи мають бути перекладені на його рідну мову. По факту, переклали лише протокол затримання і повідомлення про підозру. Інші документи він не розуміє”, – роз’яснив адвокат.

Адвокат уточнює, що в Курта був його особистий помічник, який виконував в тому числі і роль перекладача.

“Кінцева мета ситуації – це відбілити репутацію міністра та неповернення грошей”, – підсумував адвокат.

Нагадаємо, у столиці планували замах на одного з міністрів кабміну: ним виявився міністр аграрної політики.

Фото: фейсбук