Схожим чином компанія запускала свої підрозділи і в інших країнах.

Американська корпорація Amazon зареєструвала юридичну особу в Україні, повідомляє видання AIN.UA з посиланням на власні джерела та дані з держреєстрів.

За цими даними, в Україні начебто зареєструвався один з підрозділів Amazon, що відповідає за хмарні послуги — AWS (дохід цього підрозділу за 2020 рік склав близько $45 млрд).

За даними джерела, в грудні 2020 року AWS зареєструвала в Україні ТОВ «Амазон Дата Сервісес Україна». Директор представництва — Денис Головатюк. Основний вид діяльності компанії: КВЕД 63.11 (обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність). Його часто як основний або супутній вибирають інтернет-бізнеси.

Кінцевий бенефіціар компанії — А100 РОУ ІНК. або ж A100 Row, Inc., яка, ймовірно, є однією з юросіб Amazon, і зареєстрована в Делавері. У 2019 Amazon запускала підрозділ в Естонії і Латвії з подібною назвою: Amazon Data Services Estonia і Amazon Data Centre Latvia, і вони також були зареєстровані на A100 Row Inc. Підрозділи компанії в інших країнах називаються аналогічно, наприклад, Amazon Data Services India або Amazon Data Services Czech Republic.

Компанія «Амазон Дата Сервісес Україна» не зареєстрована як платник ПДВ, і за 2020 рік у неї, за даними податкової, немає доходів і прибутку. За даними AIN.UA, компанія Amazon не буде запускати в Україні свій e-commerce, основна мета реєстрації компанії в Україні — популяризація AWS.

Зауважимо, що вчора стало відомо, що засновник Amazon Джефф Безос залишив посаду CEO онлайн-ритейлера і залишиться виконавчим директором.

Нагадаємо, минулого тижня Apple офіційно відкрила представництво в Україні.

Фото: Фейсбук