Землезахисники побоюються, що забудовники знайшли спосіб, як всупереч закону позбавляти об’єкти культурної спадщини охоронного статусу.

Активісти столичної ГО «Мапа Реновації» оголосили про збір коштів на касаційну скаргу у Верховний Суд щодо оскарження позбавлення будинку Родіна охоронного статусу. Про це йдеться в дописі організації у Facebook.

На подачу заяви необхідно зібрати 8408 гривень — це сума судового збору.

Активісти нагадують, що в січні цього року Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) позбавив 138-річний будинок Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкту культурної спадщини. Після цього було подано 4 апеляційні скарги з метою оскаржити рішення суду. Однак Шостий апеляційний суд відхилив скарги і анулював охоронний статус будівлі.

В ГО «Мапа Реновації» наголошують, що це може створити небезпечний прецедент, бо апеляційний суд, мовляв, таким чином вважає, що Департамент охорони культурної спадщини (ДОКС) Київської міської адміністрації не має права затверджувати переліки об’єктів культурної спадщини.

«Така ситуація ставить під загрозу сотні щойно виявлених об’єктів культурної спадщини. Водночас, ОАСКом порушено принцип дискреції, чому також має дати оцінку Верховний Суд. Тобто суддя оцінював цінність та автентичність будівлі, фактично перейнявши на себе повноваження профільних відомств. Оцінював ті речі, які вимагають спеціальної, не юридичної, освіти» — йдеться в повідомленні.

Активісти наголошують, що якщо рішення судів першої та другої інстанції залишаться в такій редакції, забудовники зможуть використовувати ці формулювання для позбавлення статусу вже інших об’єктів культурної спадщини.

Нагадаємо, одразу після рішення Шостого апеляційного будівельники почали розбирати покрівлю та стіну садиби.

Після цього профільний департамент КМДА видав припис щодо зупинки будь-яких робіт в садибі Родіна.

Власником садиби Родіна є ТОВ «Арікс», а його власником значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук