Відповідний запит Суспільний мовник направи до ДПСУ.

Як повідомив активіст Сергій Стерненко, він має дуже серйозні та обґрунтовані підстави стверджувати, що довідка оприлюднена командою Аліни Паш, є підробленою.

За його словами, із власних джерел у ДПСУ та інших структурах, йому стало відомо, що у 2015 році співачка їздила у Крим через територію Росії, чим порушила правила перетину державного кордону. Тому чоловік закликав “Суспільне” перевірити довідку на підробку. 

Крім того, він зауважив, що фальсифікація документу є кримінальним правопорушенням, тому у разі якщо правоохоронці самостійно не відкриють кримінальне провадження, то активіст буде звертатись до них із відповідною заявою.

За цим фактом Суспільний мовник звернувся до ДПСУ та попросив підтвердити або спростувати факт підробки документа державної служби. Також, “Суспільне” наголосило, що не підписуватиме угоду щодо участі у міжнародному Пісенному конкурсі «Євробачення» з переможницею Національного відбору до завершення перевірки та з’ясування фактів.

Крім того, учасник гурту Kalush Олег Пасюк заявив, що Суспільне проводить прес-конференція щодо результатів Нацвідбору, проте не акридитує на неї журналістів гурту. 

Також у мережі почали обговорювати кошти, які витратили на національний відбір. Зокрема, за словами Олега Боднарчука, у зйомці було багато недоліків, тому така сума здається витраченою марно.

“І це в той час, коли по мережі ходить скрін з цифрою, у яку бюджету країни обійшлося це шоу: близько 20 млн. грн. Це майже 700$ тис. (премія «Yuna» – 250-300$ тис., премія М1 – 500$ тис. – цифри приблизні) за такий бюджет ми створили SUPERSTARSHOW. А якщо врахувати, що учасниця Роксолана сама оплачувала собі оренду лазерної установки, та і номер в цілому, то ця історія може бути взагалі про інше”, – пояснив Боднарчук.

Суперчека про кошти витрачені на Нацвідбір виникла між депутаткою Вікторією Бурдуковою та генеральним продюсером програм каналу СТБ Наталією Франчук. За словами Вікторії, Нацвідбір пройшов чудово, зйомка гарна і команді “Суспільного” необхідно подякувати. Проте Наталія зазначила, що за тут ж суму у 20 мільйонів телеканал СТБ проводив три ефіри, а “Суспільне” лише один.

Нагадаємо, 12 лютого, пройшов нацвідбір на «Євробачення-2022». За результатами голосування членів журі й глядачів у ньому перемогла Аліна Паш, яка отримала 15 балів. Проте через помилки ведучих  під час оголошення балів інший учасник нацвідбору Kalush Orchestra запідозрив організаторів у фальсифікації результатів на кориcть Аліни Паш.

Після цього член журі Нацвідбор, член правління Суспільного, режисер Ярослав Лодигін пояснив плутанину під час оголошення результатів.

Свої три бали Kalush Orchestra він пояснив тим, що гурт презентує Україну як “люди з гір”: “Ми вже декілька разів представляли себе як такі люди з лісів. Люди з гір в даному випадку. Мені здається, що настав час якоїсь іншої репрезентації. Ми не маємо повторювати цей образ, щоб у Європі нас сприймали тільки, як людей природи”, – відмітив він під час відбору.

Згодом, біля телецентру “Олівець” пройшла акція з вимогою перегляду результатів голосування журі національного відбору на Євробачення-2022, за якими перемогу отримала українська співачка Alina Pash. Співачку запідозрили у поїздці до Криму з Москви. Проте команда Аліни Паш надала довідку, що співачка їздила до Криму з України.

До слова, Паш виявилась внесеною у базу “Миротворець” за незаконний перетин українського кордону з метою потрапляння в окупований Крим.

Євробачення 2022 пройде в Турині (Італія). Відомо, що цього року конкурс пройде за новими правилами. Раніше артистів вибирали в двох півфіналах і в фіналі, в цьому році ефір буде один – фінальний.

Фото: Фейсбук