Одну з будівель нещодавно позбавили охоронного статусу.

Київська міська прокуратура оскаржує відмову Господарського суду Києва накласти арешт на комплекс будівель на вул. Хорива, 2 в Подільському районі Києва (в тому числі і на «садибу купця Дмитрієва»). Про це повідомляє ГО «Мапа Реновації».

За словами активістів, є ризик того, що забудовник спробує знищити будівлі.

«Нагадаємо, підприємці з ПП «Конвалія-Нерухомість» хочуть збудувати новий ТРЦ замість комплексу будівель 19 сторіччя» — йдеться в публікації.

Активісти зазначають, що Верховний Суд відкрив провадження про визнання статусу пам’ятки історії та культури для комплексу будівель на Хорива, 2 в цілому, а не лише для його окремих частин, як є нині.

В «Мапі Реновації» нагадують, що у квітні 2021 року вийшов наказ Міністерства культури, згідно з яким три будівлі за адресами Хорива 2-А, Хорива 2-Б та Хорива 2-В отримали статуси пам’яток архітектури та історії місцевого значення. Натомість 26 травня з Державного реєстру нерухомих пам’яток було вилучено запис щодо комплексу «Садиба міська на вул. Хорива, 2».

Журналісти видання «Наші гроші» писали, що Подільська районна рада залучила підприємство «Конвалія-Нерухомість» в якості інвестора до «реконструкції або реставрації непридатного для проживання будинку №2 А, Б, В, Г, Д, Е, Ж, З, по вул. Хорива загальною площею 3109,7 квадратних метри».

Підприємство було зареєстроване у серпні 2010-го, за два місяці до обрання інвестора по реконструкції будинків на Хорива. Його засновником є Вікторія Рогач, керівником – Роман Шингур.

За даними цього ж видання, більшість договорів купівлі-продажу квартир на користь «Конвалії-Нерухомість» зареєструвала нотаріус Катерина Охендовська, дружина екс-глави Центрвиборчкому Михайла Охендовського.

Як ми повідомляли, на Прорізній реконструюють колишню будівлю «Київметробуду»: вже добудовують мансардний поверх.

Фото: Фейсбук