Про відновлення робіт на ділянці активісти повідомляють з квітня цього року.

За повідомленнями місцевих мешканців, забудовник почав демонтувати стіну будинку на Тургенєвській, 22 (відома також як Садиба Маліна або Садиба Зеленських). Про це повідомляє ГО “Мапа Реновації”.

Повідомляється, що сусіди чули гучні звуки демонтажу з інтер’єрів будівлі.

Оскільки будівля і земельна ділянка перебувають під арештом, проводити будь-які підготовчі чи будівельні роботи тут — заборонено. Втім, впритул до будинку наразі працює важка техніка” — йдеться в повідомленні.

Про те, що на Тургенєвській, 22 готуються відновити роботи, ми писали в середині червня.

Як ми писали, ні дозволи, ні містобудівні умови та обмеження земельної ділянки, на якій знаходиться садиба Маліна, жодному суб’єкту господарювання не видавались. Будинок вже починали розбирати в липні 2021-го, але після розголосу демонтаж вдалося зупинити. Тоді робітники встигли зняти обшивку з покрівлі і втекли, щойно побачили знімальну групу телеканалу «Київ». В КМДА повідомляли, що будівля не має охоронного статусу.

Роботи ведуться з порушеннями: відсутні містобудівні умови і обмеження; відсутня належним чином оформлена картка на порушення благоустрою (не відповідність по призначенню); відсутнє погодження Мінкульту.

Будинок Василя Маліна – двоповерховий особняк у Києві, що розташований на вулиці Тургенєвській, 22. Роком побудови вважається 1890-й. Садиба не має охоронного статусу, проте з 31 серпня 2021 року внесена до переліку будівель, що підпадають під додатковий захист за рішенням Київради.

Фото: Фейсбук