Анатолій Федорук є міським головою Бучі з 1998 року, за цей час він змінив кілька політичних партій. Востаннє балотувався від «Слуги Народу».

Президент Володимир Зеленський до Дня Незалежності нагородив орденом «За заслуги» ІІ ступеня Анатолія Федорука — міського голову Бучі. Як повідомляють активісти руху «Чесно», колишній член Партії регіонів Федорук свого часу підтримував Януковича та називав майданівців «терористами».

На доказ цього в «Чесно» показали листівки «Партії Регіонів» за 2014 рік, підписані від імені Федорука. В них є написи «не допустимо терористів-майданівців до влади» та фото, де Федорук тисне руку Віктору Януковичу.

Федорук із 1998 року перебуває на посаді міського голови Бучі. До Помаранчевої революції він був у «Партії регіонів», після чого перейшов у «Нашу Україну», але з 2010 року знову став регіоналом. За перебування Федорука при владі Буча у 2007 році стала містом обласного значення. 2013-го міський голова Бучі очолив місцеву партійну структуру «Партії Регіонів».

Після розстрілів на Євромайдані громада закликала Федорука скласти повноваження міського голови, проте він крісло не покинув.

Анатолій Федорук (крайній зправа)

Окрім того, Федорука звинувачували у розкраданні майже 900 гектарів лісу в Київській області. Суд обирав Федоруку запобіжний захід – домашній арешт, але згодом політик повернувся до виконання обов’язків мера міста. Розслідування цієї справи досі не закінчене.

Цікаво, що по цій же справі проходить колишній мер Ірпеня Київської області Володимир Карплюк, який покинув країну і був оголошений у розшук. Федорук і Карплюк — куми, разом вони фактично заснували ТОВ «Будрегіонінвест», хоча офіційно компанія була заснована дружинами політиків. Її пов’язують з будівельними аферами. Нещодавно Федорук і Карплюк публічно розсварилися.

У червні 2017 року Андрію Федоруку оголосили підозру у незаконній передачі у власність фізичним та юридичним особам 70 гектарів лісу. У серпні слідство щодо Федорука було завершене, йому загрожували, за словами тодішньої прес-секретарки ГПУ Лариси Сарган, шість років ув’язнення. Судові справи тривають кілька років і засідання постійно переносять.

На час розслідування суд наклав арешт на 23 нежитлові приміщення, 5 квартир, 2 земельні ділянки, та аптеки мера Бучі. Пізніше арешт було знято.

Зауважимо, що сам Анатолій Федорук вже прокоментував повідомлення активістів про отримання нагороди з рук Зеленського. Те, що сталося, він пояснив словами «коли до сьогодення претензій немає – згадують надумане минуле».

«А свої помилки і прорахунки я вже давно визнав. Чи це влаштувало громаду Бучі? Подивіться на результати на сайті ЦВК. Вони красномовніші за будь-які звинувачення і вигадки» — написав він у Фейсбук.

Нагадаємо, що минулоріч Федорук переобрався на посаду міського голови Ірпеня вже від «Слуги Народу» — набрав 52,59% голосів.

Фото: Фейсбук