Вони припускають, що відновлювальні роботи були виконані неякісно.

Будинок-пам’ятка національного значення по вул. Сковороди 9-Б у Подільському районі Києва — під загрозою руйнування. Столичні активісти просять Міністерство культури зупинити реставраційні роботи на об’єкті, повідомляє у своєму Fb києвознавець Антон Короб.

З його слів, в будинку мали провести реставраційні роботи, однак вони начебто пішли не за планом.

«… були здійснені незаконні земляні роботи, в результаті чого була зруйнована частина пам’ятки археології місцевого значення «Культурний шар Подолу». Сьогодні унікальна будівля XVIII ст. знаходиться вже під загрозою повної руйнації. Непрофесійні дії т.з. «реставраторів» призвели до того, що на стінах будинку утворилися потужні тріщини» — йдеться в дописі.

Короб припускає, що внаслідок того, що в зимовий період було оголено фундамент, розпочався процес деформації стін.

«Оскільки мова йде про унікальну допожежну будівлю Подолу, пам’ятку архітектури національного значення, необхідно негайно зупинити т.з. «реставраційні роботи» та засипати викопані ями навколо будівлі» — додає він.

Короб зазначає, що з відповідними вимогами ГО «Системний контроль» звернулося до Міністерства культури та інформаційної політики.

В коментарях до публікації Короб припускає, що таку ситуацію в Мінкульті створюють навмисно, щоб отримати додаткове фінансування на відновлення будинку.

«… або просто криворучки, або намагаються зробити так, щоби ремонтні роботи розтягнути надовше, через нові проблеми, а з бюджету фінансування отримати не лише на 2022, а й на 2023. Заодно й археологів вижити з будівлі» — вказує він.

КиївМedia намагається отримати коментар Міністерства щодо якості виконаних робіт.

Фото: Фейсбук