Кількадесят активістів влаштувати мітинг під Київрадою: "слуга" Бурдукова запевняє, що питання перенесли з профільного Комітету "з об'єктивних причин".

Парковку, яку було незаконно зведено на місці велодоріжки біля ЖК «Сан-Франциско» на Нивках у Києві, нібито “легалізовують”. Тепер парковка начебто буде платною, пише у Facebook столичний активіст Олександр Рак.

Депутат “Слуги народу” в Київраді Вікторія Бурдукова, яка є заступником голови транспортного комітету Київради, каже, що дане питання було перенесено з розгляду Комітету з поважної причини: “На жаль, з об’єктивних причин розгляд перенесено на наступне засідання. Разом з активістами тримаю ситуацію на контролі”, – заспокоює депутатка, не конкретизуючи причини переносу.

За словами Рака, велоспільнота наполягає, що тротуар, велодоріжка та газон мають бути відновлені до оригінальної ширини.

Рак та представники велоспільноти Києва провели через це акцію протесту під будівлею Київради.

«Парковка планується платною. Проте це все ще суперечить вимогам велоспільноти про повернення тротуару, велодоріжки та газону до попередньої ширини. Хто доручив це зробити та розробив схему організації дорожнього руху (ОДР) — будемо виясняти» — зазначив він.

Також, зі слів активіста, якщо місто планує змінити на вказаній локацій план організації дорожнього руху, до цього слід обов’язково залучати велоспільноту.

«…якщо ДТІ хоче змінити там схему ОДР – це треба робити виключно з залученням велоспільноти (для цього є відповідні формальні механізми) і в її інтересах. А нова парковка при вузькому тротуарі та відсутній смузі громадського транспорту в цьому місці — це точно не рішення на користь містян» — зазначив він.

Як виглядає скандальна парковка зараз, можна побачити у публікаціях деяких киян в Facebook. Судячи з опублікованих світлин, парковку вже закінчили облаштовувати — через неї велодоріжку «урізали» майже вполовину.

«Ось так убого зараз виглядає велодоріжка. Схоже, «рішалово» перемогло, а велосипедистам треба дивитися в обидва(» — пише користувач.

Під дописом активіста очевидці повідомляють, що сьогодні почали знімати асфальт на парковці – на місці з’явився “павучок” з написом про відновлення велодоріжки. Дописувач повідомляє, що велодоріжку повертають і нібито роблять парковку “паралельною”, а не “ялинкою”.

Редакція Kyiv Media продовжує стежити за ситуацією.

Нагадаємо, в травні у столиці велоактивісти помітили, щоневідомі знищують велосипедну доріжку на проспекті Перемоги, біля ЖК «Сан-Франциско» Saga Real Estate, яку пов’язують з Андрієм Вавришем. Дії забудовника різко засудило місто. Так, за вказівкою заступника голови КМДА Костянтина Усова та на виконання доручення мера Києва Віталія Кличка комунальне підприємство «Центр організації дорожнього руху»на локації встановило 11 бетонних блоків.

Проте у компанії зауважили, що вони не мають стосунку до ремонтних робіт. Водночас у девелоперській компанії зазначили, що відбувається реконструкція велодоріжки, щоб забезпечити доступ до продуктового магазину, який буде розташовано у житловому комплексі. Згодом виявилось, що в ЖК планують відкрити “Ультрамаркет” (раніше – Мега-маркет).

Натомість за словами активістів, забудовник Saga Real Estate демонтує веложоріжку на комунальних балансових територіях без жодної погодженої проектної документації,тимчасової та постійної схеми організації дорожнього руху.

Фото: Фейсбук