У серпні цього року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь забудовника та підтвердив позбавлення будинку Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Як повідомили у  ГО «Мапа Реновації», Верховний Суд прийняв скаргу організації та відкрив касаційне провадження, проти позбавлення будинку Родіна охоронного статусу.

За словами активістів, окремі скарги також були подані Департаментом охорони культурної спадщини КМДА та Офісом Генерального прокурора.

Крім цього, захисники історичних будівль зауважують, що на сесію Київради, 7 жовтня, винесено проєкт рішення щодо земельної ділянки під пам’яткою на Гончара, 71: “Цільове призначення землі, згідно проєкту рішення: “під будівництво та обслуговування будівель ринкової інфраструктури…”  У документі відсутні згадки, щодо охоронного статусу будівлі, яка перебуває на даній земельній ділянці”.

Активісти звертаються до секретаря Київради Володимира Бондеренка з проханням зняти цей проект рішення з порядку денного (розділ 3.7.2, пункт 11) та відправити його на доопрацювання.

Нагадаємо, 4 серпня 2021 року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення на користь забудовника та підтвердив позбавлення будинку Осипа Родіна статусу щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.

Як відомо, позбавлення статусу почалося з рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК).  Базуючись на експертному висновку благодійної організації «УТОПІК» суд ухвалив рішення, щодо нецінності будинку Родіна.

Шостий апеляційний суд, до якого перейшла справа, підтвердив рішення щодо позбавлення статусу. За словами активістів, все це  попри наявні у справі докази про відсутність повноважень БО «УТОПІК» на надання подібних висновків, а також ґрунтовного експертного висновку про цінність будівлі, який долучила до справи ГО «Мапа Реновації».

У вересні минулого року Департамент охорони культурної спадщини надав будинку Родіна статус щойно виявленого об’єкту культурної спадщини.

Власником садиби Родіна є ТОВ «Арікс», а його власником значиться Яків Басс – батько екс-заступника голови КМДА Леоніда Черновецького. Впритул до садиби, по вулиці Олеся Гончара, 69 будується ЖК Franklin Concept House – проект від Perfect Group нардепа від ОПЗЖ Дмитра Ісаєнка, Saga Development забудовника Андрія Вавриша та Kyivproekt Development.

Фото: Фейсбук