Відповідну петицію повторно зареєструвала київськва активістка та очільниця громадської організації Інсайт та співорганізаторка Маршу жінок Олена Шевченко.

Про це Олена Шевченко написала у себе на сторінці.

За словами жінки, ратифікація цієї конвенції в Україні дуже важлива для кожної українки.

“Останній місяць я писала багатьом «лідеркам та лідерам думок» в Україні з проханням підтримати цей важливий документ, адже це саме те, що може врятувати вже завтра тисячі покалічених життів жінок, чиї долі руйнує наша байдужість, наше «не на часі», наші більш важливі справи.  Сумно, але я отримала дуже багато відмов чи ігнорування. Знаєте, багато хто написали, що вони подумки з нами, але керівництво їм не дозволяє”, – зазначила жінка.

До слова, у 2020 році петиція вже набирала необхідні 25 тисяч голосів у 2020-му — її розглянув Володимир Зеленський та пообіцяв винести на розгляд парламенту законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. Перед цим свої пропозиції мали надати Міністерства закордонних справ та Міністерство соцполітики.

Громадські організації протягом двох років співпрацювали з органами державної влади та міністерствами заради ратифікації документа.

«Однак, попри наші зусилля та очікування мільйонів українських жінок, дітей і чоловіків, проєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції не внесено навіть до порядку денного поточної сесії Верховної ради України», — зауважили у новій петиції.

25 листопада у день початку  акції 16 днів проти гендерно-зумовленого насильства Олена Шевченко написала ще один пост. Вона зазначила, що за два роки доки організація б’ється за ратифікацію конвенції, в українських сім’ях було закатовано тисячі жінок.

“Але нам кажуть, що за Стамбулку не достатньо голосів у Верховній Раді. Вони все не можуть назбирати голоси. Бо депутати не розуміють про що ця конвенція, бо Рада Церков виступає проти”, – наголосила активістка.

Жінка зауважила, що для депутатів необхідно роздрукувати брошури з картинками закатованих жінок і далі з поясненням, що це не нормально, що це не традиційні цінності, а злочин і аргументи чому саме це не нормально.

Щоб президент розглянув петицію, вона має набрати за 92 днів 25 тисяч голосів. Наразі петиція має понад 600 підписів.

Підтримати петицію можна за посиланням.

Нагадаємо, Стамбульська конвенція — це перший законодавчо-закріплений інструмент, який «створює вичерпну законодавчу рамку та підхід до боротьби з насильством проти жінок» та сфокусований на запобіганні домашньому насильству, захисті постраждалих та провадженні судових справ над обвинувачуваними злочинцями. Конвенція може та має допомогти покращити як становище жінок, так і повагу до прав людини за умови ратифікації її в достатній кількості держав. 

Фото: amnesty.org.ua