Наліпки хотіли залишити на дошці оголошень в урядовому кварталі. Поліція начебто хоче провести обшук у затриманих.

Поліцейські у Києві затримали активістів руху «Відсіч», які розклеювали листівки за іменами нардепів, що ініціюють відтермінування деяких норм мовного закону. Про це повідомляє сторінка «Відсічі» у Facebook.

Інцидент стався, коли активісти поширювали листівки на дошці оголошень в межах урядового кварталу.

«Зараз аваківські орли затримують активістів «Відсічі» Leo Ovcharenko та Анастасія Юхимець (Anastasiia Yukhymets) за поширення біля ОПУ наліпок проти «слуг народу» – вбивць мови. Хочуть безпідставно провести обшук» — йдеться у повідомленні.

Судячи з оприлюдненого відео, наряд правоохоронців викликав на місце дільничного офіцера поліції.

«Зверніть увагу на репліки представника поліції: «Таку пропаганду не можна клеїти тут, на цій Шовковичній». «Чому ви її поширюєте іменно тут? Ідіть поширюйте в других місцях». «Ви можете клеїти, тільки не тут. Біля Адміністрації президента ви не маєте права». Дзвонить начальству: «Тут, карочє, клеять наклейки «Вбивця мови» — повідомляє громадський рух у своєму Facebok.

Нагадаємо, на наклейках зображені депутати Микита Потураєв, Євгенія Кравчук та Олександр Санченко. Потураєв та Кравчук є авторами проекту закону №5554, який передбачає відтермінування мовних норм в теле- та кіновиробництві; минулого тижня його не змогли винести на голосування у ВР. Санченко є автором аналогічного проекту закону №5554-1.

Тим часом, Nestle начебто звільняє працівників київського офісу за українську мову та видаляє негативні коментарі.

Фото: скріншот