В НАНУ обіцяють «міжнародний резонанс», якщо силовики не відмовляться від претензій на будівлю.

Президент Національної академії наук України Анатолій Завгородній відмовився передати будівлю лабораторного комплексу Інституту фізіології імені Богомольця в користування Міністерства внутрішніх справ. Погодилася з відмовою і вчена рада інституту, повідомляє hromadske.

26 лютого стало відомо про те, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков надіслав до НАНУ листа, в якому прохав передати для потреб поліції 16-поверховий корпус на Богомольця, 4 у Києві. А 3 березня бюро президії НАН України на засіданні вирішило відмовити МВС.

«Підготовлена і відправлена йому (Авакову — ред.) відповідь про те, що в Інституті робочий корпус. Там розташовано дуже багато обладнання, яке використовують відділи не тільки ті, які розташовані у цьому корпусі, а і весь Інститут. Щобільше, там є Центр колективного користування, який використовує вся Академія наук» — повідомила завідувачка відділу сенсорної сигналізації Інституту фізіології Нана Войтенко, і додала, що це рішення НАНУ оскаржити неможливо, оскільки президія є вищим органом управління Академії наук.

З посиланням на анонімні джерела видання також повідомляє, що після відмови віддати корпус на академію почали чинити тиск.

«На тлі цього Верховна Рада починає кампанію по перевірках та звинуваченнях НАН… Наразі Інститут фізіології, який є всесвітньо відомою установою, потребує підтримки громадськості», — розповів неназваний співрозмовник.

Йдеться начебто про проект постанови парламенту, який зареєстрували 2 березня, про створення тимчасової слідчої комісії ВР «з питань розслідування фактів корупції… а також втрати державних коштів, майна та земель, що належать НАН» авторства «Слуги Народу» Арсенія Пушкаренка.

«Якщо вони будуть далі наполягати, щоб ми передали корпус, то ми будемо підіймати міжнародний резонанс. Тому що ми виконуємо міжнародні гранти і ми не можемо підводити наших партнерів з Єврокомісії, ми виконуємо також гранати Національного інституту здоров’я США. Ми не можемо зупинити нашу роботу», — наголошує завідувачка відділу сенсорної сигналізації інституту Нана Войтенко.

Як ми вже писали, Аваков просив у НАНУ віддати 16-поверхову будівлю площею майже 9,5 тисяч кв. м, яка розташована поруч із будівлею МВС. Це лабораторний корпус, де проводяться наукові дослідження в галузі фізіології.

Фото: Фейсбук