У п’ятницю, 26 листопада, президент України Володимир Зеленський проводить тригодинний пресмарафон з нагоди середини його президентського терміну (т. зв. «екватора»).

Курс єврооблігацій ДТЕК Енерго з погашенням у 2027 році обвалився у п’ятницю на 11,6% через різку критику від президента України Володимира Зеленського на адресу компанії та її власника — олігарха Ріната Ахметова. Про це повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на дані у терміналі Bloomberg.

Падіння досягало 13,3%, проте потім було дещо відіграно.

Зниженням на 0,5% відреагували на слова президента і котирування облігацій ДТЕК ВДЕ з погашенням у 2024 році, проте потім вони майже повернулися на колишній рівень, не дотягнувши до нього лише 0,1%.

Єврооблігації гірничо-металургійної групи Метінвест з погашенням у 2029 році, мажоритарієм якої також є Ахметов, подешевшали на 1,4%.

Сьогодні Зеленський заявив на прес-марафоні, що оточення Ахметова готувало держпереворот в Україні, який мав відбутися на початку грудня. Президент також сказав, що Ахметова «втягують у війну проти держави Україна», яку він, за словами президента, вже розпочав, і це стане «його великою помилкою».

«Я отримав інформацію, що 1 [грудня] в нашій державі буде державний переворот. <…> У нас є не тільки агентурна інформація, але й навіть звукова інформація, де представники з України, скажімо так, з представниками Росії обговорюють участь Ріната Ахметова в державному перевороті в Україні. Що буде залучено $1 млрд тощо», — повідомив глава держави.

«Я запрошую Ріната Ахметова на Банкову послухати ту інформацію, якою можна поділитись, або до відповідних органів, де він може почути цю інформацію. <…> Хочу сказати, що я не Янукович — бігти я нікуди не буду; і не Порошенко — на гибелі людей, Небесної сотні, на бульдозер залізати теж не буду. Буду в ці дні очікувати всіх, хто там збирається, і з задоволенням працювати на Банковій», — додав Зеленський.

Зеленський вважає, що Ахметов будує «державу всередині держави Україна», щоб шантажувати владу.

«Будувати свою окрему державку всередині держава Україна, мені здається, неправильно. І це на все впливає. Це значить, що якщо тебе щось не влаштовує, ти у будь-який момент можеш перекрити кисень державі, тому чи іншому міністерству. Сказати, як це [робити] потрібно. Погрожувати, що завтра буде енергетична криза. Просто припинити, наприклад, опалення тієї чи іншої домівки або селища. Ти не маєш право шантажувати суспільство», — сказав Зеленський.

Він додав, що, за даними ЗМІ, статки Ахметова зростають.

«А те, що я з Рінатом Леонідовичем не ділю прибуток, як це робив хтось? Що поганого? Все що я хочу це стабілізувати ситуацію в державі і всі виклики вирішувати разом. Ось про що закон про деолігархізацію», — відзначив президент.

Фото: Фейсбук