Репертуар Національної опери України у листопаді пропонує глядачам класичні українські та світові твори, а також сучасну постановку натхнену кінострічкою Стенлі Кубріка "З широко заплющеними очима".

Найближчі заплановані вистави:

4 листопада, 17:00 – балет Адольфа Адана “Корсар”
Романтичний балет на 2 дії (чотири картини з прологом та епілогом) з використанням музики Лео Деліба.
5 листопада, 15:00 – опера “Наталка Полтавка” 
Класичний твір Івана Котляревського – сповнена гумору, танців та фольклору історія кохання на 1 дію з використанням музики Миколи Лисенка під редакцією Мирослава Скорика.
6 листопада, 15:00 – балет “Весілля Фігаро”
Комічний балет на 2 дії за мотивами однойменної опери В.-А. Моцарта. Лібрето Віктора Яременка, Юрія Станішевського.
11 листопада, 17:00  – “Пахіта”
Балет на музику Едуара Дельдевеза з музичними додатками Людвіга Мінкуса. Літературною основою балету послужила новела Мігеля Сервантеса «Циганочка».
11 листопада, 17:00 “Болеро”
Балет  балет  французького композитора Моріса Равеля.  Сценарій Леоніда Солошина та Анатолія Шекери.
12 листопада, 15:00 “Севільський цирульник”
Лібрето Чезаре Стербіні за мотивами однойменної комедії П’єра Огюстена Карона де Бомарше.

13 листопада, 15:00 – «Жизель»

витончено-романтичний балет «Жизель» А.Адана. Головні партії виконують: Катерина Алаєва та Микита Сухоруков.

18 листопада, 17:00 – опера Ж.Бізе «Кармен».

На сьогоднішній день «Кармен» є однією з найбільш популярних опер у світі. Її виконують практично на всіх оперних сценах світу. Цого разу на сцену Національної опери України вийдуть: Ірина Петрова (в титульній партії), запрошений соліст Олег Злакоман (Хозе), Тетяна Ганіна (Мікаела, наречена Хозе), Олександр Мельничук (Ескаміьо, тореадор), Ольга Фомічова (Фраскіта, циганка), Сергій Магера (Цуніга, капітан) та ін.

19 листопада, 15:00 – балет «Дон Кіхот» Л.Мінкуса.

Головні партії в балеті, який без перебільшення,  називають святом танцю, виконують: Ольга Голиця (Кітрі), Ян Ваня (Базиль), Ольга Киф’як-фон-Крамер (Вулична танцівниця), Віталій Нетруненко (Еспадо) та ін.

20 листопада (неділя) о 15:00 –  «Травіата»

Третій прем’єрний показ опери Дж.Верді у постановці Анатолія Солов’яненка. Опера «Травіата» – це сучасне бачення класичного твору. Яскрава та нестандартна постановка – нове слово у сучасному українському мистецтві. Поза всяким сумнівом – Україна у авангарді не лише на політичній арені, а й у мистецтві.

25 листопада, 17:00 – вечір одноактних балетів у постановці Віктора Іщука: балет «Широко заплющені очі» та 3-й прем’єрний показ балету «Доктор Фауст» на музику Р.Вагнера, Г.Берліоза, Ш.Гуно, Дж.Пуччіні, В.Белліні. 

Балет «Доктор Фауст» – неокласична вистава в жанрі сатиричної трагедії за мотивами однойменних творів Йоганна Воольфганга фон Гете та Кристофера Марлоу. В постановці використовуються техніки неокласичного, класичного, історико-побутового танцю, пантоміми, а також вокал. Оперні арії символізують божественне втручання, хор – спасіння душі Фауста, пантоміма – діяння Мефістофеля та неокласика, як внутрішній світ та переживання головного героя – Доктора Фауста….  Хореограф та режисер-постановник – Віктор Іщук, диригент-постановник – Микола Дядюра. Дійові особи та виконавці: Фауст (Сергій Кривоконь, Ян Ваня),  Гретхем (Наталія Мацак, Анастасія Шевченко), Німфа (Катерина Курченко, Ірина Борисова), Мефістофель (Віктор Іщук, Даніїл Сілкін), оперні арії (Лілія Гревцова, Ольга Фомічова). Артисти балету та хор Національної опери України.

26 листопада (субота) о 15:00 – опера Дж.Верді «Набукко. До Дня пам’яті жертв голодоморів.

27 листопада (неділя) о 15:00 – балет «Віденський вальс» Йоган Штраус (батько), Йозеф Штраус, Йоган Штраус (син) у постановці Аніко Рехвіашвілі.

«Віденський вальс» – це перший авторський багатоактний балет, який балетмейстерка створила в 2001 році. Він і сьогодні залишається однією з найкасовіших, найпопулярніших та найулюбленіших глядачами вистав Національної опери України. Головні партії виконують провідні солісти балетної трупи театру: Христина Шишпор, Володимир Кутузов, Тетяна Льозова, Ярослав Ткачук.

Власне, саме пам’яті Аніко Юріївни «Віденський вальс» цього разу і присвячений.

У випадку повітряної тривоги глядачів буде запрошено до тимчасового укриття у приміщенні гардеробу, розташованого поверхом нижче під фойє партеру.

Фото: Національна опера