З 25-го лютого в аеропорті Жуляни не було ані команди компанії, яка обслуговує аеропорт, ані величезної команди поліцейських, які також охороняли цей аеропорт.

Хто саме відстояв київський аеропорт Жуляни в інтерв’ю на радіоКиїв FM” розповів заступник секретаря РНБО (2019-2020 рр.) генерал-майорСергій Кривонос, який з перших днів повномасштабного вторгнення РФочолював захист повітряних воріт столиці – аеропорту “Жуляни”.

У Жулянах я зявився 25 лютого. З 25-го лютого в аеропорті Жуляни не було нікого, кого ми рахуємо олігархами, не було абсолютно нікого з величезної команди компанії, яка обслуговує аеропорт, величезної команди поліцейських, які також охороняли цей аеропорт. Нікого не було. Аеропорт був кинутий напризволяще”, – розповів він.  

Генерал зазначив, що головною метою було не допустити сценарію Гостомеля, де російський десант встиг висадитися, що дозволило військовим РФ окупувати міста Київщини.   

За словами Кривоноса, Головнокомандувач ЗСУ Залужний направив до київського аеропорту силовиків Національної Гвардії, Державноїприкордонної служби, невеликі частини Збройних сил України з президентського полку, ветеранів морської піхоти, курсантів військового інституту університету Шевченка, частину людей з колишнього Правого сектору”.   

Тому ці люди й забезпечили те, що унеможливило бажання ворога захопити аеропорт. Бо ми ж розуміли, у разі успішного захоплення аеропорту росіянами – від аеропорту до президентського кварталу у нас там трошки менш ніж сім кілометрів. З урахуванням, що військ у середині Києва практично не було, крім охорони президентського кварталу, де ніяк не могли поміряти на когось там бронежилет, смішно просто. А питання полягає у тому, що росіяни могли захопити аеропорт і за прикладом Василькова і Гостомеля ми бачили як вони це робили. Тому ми достатньо швидко зробили певні заходи, аби унеможливити посадку літаків взагалі будь-яких”, – наголосив військовий.   

Також генерал зазначив, що наразі чинна влада звинувачує оборонців Жулян у перевищенні службових повноважень. 

Наразі нам це виставляють, як звинувачення, що ми перевищили свої повноваження і нанесли шкоду державі. Нанесли шкоду державі тим, що не допустили висадки російського десанту? Цікавий момент”, – додав він.

Для Кривоноса не було сюрпризом, як для деяких представників влади, напад військ РФ з боку Білорусі, адже це найкоротша відстань від Чорнобиля до Києва по чудовим дорогам Великого будівництва.

Це дозволило росіянам швидко по чудово вибудованій дорозі доїхати до окраїн нашої столиці. Тому, як росіяни діяли все співпало з моїми прогнозами, які я давав ще у січні й березні 2021 року”, – розповів Кривонос.   

Фото: Відкриті джерела