Опівночі 26 травня Україна припиняє авіасполучення з Білоруссю.

Опівночі 26 травня Україна припинить авіасполучення з Білоруссю. Голова ради директорів аеропорту «Київ» Денис Костржевський заявив у коментарі «Україна 24», що уряд України мав би виплатити підприємству компенсації за такий крок.

Спочатку посадовець наголосив, що підтримує авіаблокаду Білорусі.

«Білоруський рейс приносив аеропорту «Київ», який зараз переживає не дуже легкі часи, близько 10% пасажиропотоку, 10-12 тис. пасажирів на місяць в кращі часи, відповідно, 10% доходів. Але, як казав у відомому фільмі дон Корлеоне: коли йдеться про честь сім’ї, гроші недоречні. Ми вважаємо, що демократичні цінності насамперед повинні відстоюватися будь-якими засобами, ми підтримуємо рішення уряду про те, що демократія повинна панувати в усьому світі», – сказав глава ради директорів.

Після цього він зазначив, що державі варто було б передбачити компенсації компаніям, які зазнають збитків через скасування рейсів.

«З точки зору бізнесу, звичайно, будуть деякі втрати. Тому логічно було б, щоб уряд, скасовуючи рейси, ще й запропонував якісь компенсації для аеропортів, які втратять доходи й пасажиропотік. Механізм компенсації простий і відомий — це гроші. Якби Кабмін компенсував втрати відповідним підприємствам, було б логічно. Якщо говорити про ширше розуміння, то, звичайно, святе місце порожнім не буває, й ті пасажири, які подорожували раніше через Білорусь, шукатимуть інші шляхи для своїх подорожей. Європейські та українські авіакомпанії запропонують змінену сітку, яка задовольнить попит на пасажирські перевезення», – сказав Костржевський.

Нагадаємо, Кабмін вирішив припинити авіасполучення з Білоруссю через інцидент з примусовою посадкою в Мінську літака компанії Ryanair, з якого зняли і заарештували опозиційного блогера Романа Протасевича. Також на позачерговому засіданні Кабінету міністрів 25 травня було вирішено заборонити польоти над цією країною українським авіакомпаніям та літакам.

Нещодавно стало відомо, що аеропорт «Київ» закриють на кілька місяців, щоб продовжити злітну смугу.

Фото: Фейсбук