Керівництво вишу планує покращувати благоустрій за кошти держбюджету.

У Національному авіаційному університеті відреагували на фотографії з гуртожитку № 11, які днями виклали студенти в інтернет. Заяву опубліковано на сайті НАУ.

В повідомленні керівництво вишу наголошує, що попередня добірка фото, яка з’явилася ще в середині серпня, мовляв, все одно «не відповідає дійсності». А от нова, де студенти прикуріпили листочки з датою фото — судячи з усього, відповідає дійсності. В чому різниця між добірками, в НАУ не уточнили.

«Так, окремі приміщення деяких гуртожитків університету, м’яко кажучи, перебувають у не найкращому стані. За останні 5 років, в жодному гуртожитку університету не було проведено капітального ремонту, а поточні ремонтні роботи з оновлення, як приміщень загального користування, так і студентських кімнат, теж не здійснювалося. Хоча кошти, передбачені на такі потреби вочевидь були, адже студенти завжди оплачували проживання згідно зі встановленими тарифами» — йдеться в повідомленні.

В закладі зауваждують, що, мовляв, лише в гуртожитку №11 склалася така ситуація з ремонтом. Проводити ремонти будуть не власними силами, а за кошти бюджету.

«Наступним кроком, крім поточних заходів, передбачено участь НАУ у нещодавно затвердженій Урядом концепції державної програми з будівництва гуртожитків для студентів на 2022-2026 роки, яка передбачає ремонт і реконструкцію наявних гуртожитків, добудову недобудованих та будівництво нових по всій країні, адже на сьогодні тільки в гуртожитку №11 НАУ близько 30% приміщень потребують капітального ремонту» — йдеться в повідомленні.

Також університетом начебто розроблено власний план «усунення недоліків та розбудови студентського містечка НАУ», реалізація нібито запланована в період з 2021 року по 2026 рік.

В цілому адміністрація вишу покладає провину за такий стан гуртожитку на попереднє керівництво, запевняючи, що перед нинішнім керівництвом «стала термінова ліквідація систематичної заборгованості за комунальні послуги (водопостачання, електроенергія) та постійно зростаючої пені».

Зауважимо: з 2008 до 2015 року Національним авіаційним університетом фактично керував його перший проректор, а нині ректор (з лютого 2021-го) Максим Луцький, колишній член «Партії регіонів» та кум одіозного екс-міністра освіти часів Януковича Дмитра Табачника. Днями він разом з екс-регіоналом, а нині міністром освіти Шкарлетом вручали студентам символічний студентський квиток. Шкарлет три роки – з 2005-го по 2008-й – був у докторантурі НАУ, коли Луцький обіймав посаду проректора цього університету. Міністром освіти в той час був Табачник.

Нагадаємо, нещодавно в Києві затопило гуртожиток університету біоресурсів.

Фото: Фейсбук