14 вересня о 17:30 відбудеться творча зустріч з народною артисткою України Адою Роговцевою.

Годину видатна актриса та громадський діяч буде розповідати про свій “фронт”, про сьогодення, про життя і про кіно.

Після зустрічі відбудеться показ фільму Катерини Степанкової “Вітер зі Сходу”.

Місце проведення: осередок Кіноспільнота в Будинку кіно (м. Київ, вул.Саксаганського, 6), 3-й поверх, Червона зала.

Детальніше на сайті: https://www.ukrdim-cinema.kyiv.ua

Подія у ФБ.

Про картину:

Чи має право митець лишатися осторонь гарячих подій, які відбуваються в його країні?

Протягом 2014-2019 років із творчими виступами на схід України приїжджали актори. Виступали перед місцевими жителями, які опинилися на лінії вогню чи вимушені були покинути окуповані міста та селища, спілкувалися з військовими, які потрапляли на імпровізовані вистави прямісінько з боїв, чергувань, виїздів. Ці зустрічі змушували творчо переосмислювати війну. Оператор Олексій Степанков-Ткаченко супроводжував акторську команду і фільмував ці зустрічі, – власне, його матеріал і ліг в основу картини. В кіно також використані оригінальні воєнні хроніки Євгена Титаренка, парамедика-госпітальєра, який протягом 2014-2015-го років рятував людей на передовій і знімав відео у перший рік війни. Назва фільму пов’язана із віршем Юрія Іздрика «Теплий вітер торкається тіла як чиста сорочка», слова якого звучать піснею у фіналі. Світ війни і світ театру поєднують інтерв’ю з тими, хто долучався до акторських виїздів на схід, з військовими, які приймали акторів та ставали глядачами безпосередньо на передовій. Музика композитора Івана Оглобліна, написана спеціально для цієї стрічки записана з Камерним оркестром міста Праги.

Фільм довго чекав прем’єри і прем’єра його відбулася вже під час широкомасштабного вторгнення, і багато хто зі знімальної групи зараз захищає Україну у лавах ЗСУ.

У фільмі знімалися:

Н.а. України, Герой України Ада Миколаївна Роговцева, з.а. Автономної республіки Крим Ахтем Сеітаблаєв, н.а. України Лариса Руснак, з.а. України Світлана Орліченко, заслужений діяч мистецтв України Катерина Степанкова, Володимир Маляренко, Олександр Кришталь, Богдан Жданов, Матвій Скляренко, Ірина Горшкова

Режисер: Катерина Степанкова

Автори сценарію Катерина Степанкова, Віолетта Кіртока, Оксана Павлова

Оператор-постановник Олексій Степанков-Ткаченко

Композитор Іван Оглоблін

Продюсерська комапнія ППК К_МЕДІЯ ПЛЮС

Кіноспільнота

Осередок Кіноспільнота

Осередок Кіноспільнота – це культурний проєкт компанії «Арт-об’єкт». Його поява присвячена розвитку українського кіно та спрямована до Перемоги нашої країни у російсько-українській війні.