Яхту Royal Romance, арештовану в Хорватії, найімовірніше, виставлять на продаж, а отримані кошти спрямують в український бюджет.

Про це розповів Павло Бульдович – керівник відділу комунікації Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та менеджменту активами (АРМА), повідомляє Радіо Свобода. 

«Хорватські правоохоронці наклали арешт на виконання санкцій для того, щоб ніхто не вчинив з яхтою будь-які дії. Після арешту яхти Офіс генпрокурора звернувся до АРМА щодо розробки дорожньої карти управління цим об’єктом. Наразі прокуратура розслідує справу Медведчука, тоді як АРМА забезпечує найбільш ефективний спосіб управління арештованими активами у цій справі. В подальшому АРМА, найімовірніше, забезпечить реалізацію яхти на відкритих торгах зі зверненням виручених коштів на користь держави», – зазначив Бульдович.

11 квітня Личаківський районний суд Львова своєю ухвалою передав АРМА арештовану яхту Royal Romance.

«Передати Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами (…) майно юридичної особи-нерезидента Lanelia Holdings Ltd (Marshal Islands), а саме: судно Royal Romance, 2015 року випуску, (…) яке перебуває у порту м. Рієка (Хорватія)», – ідеться в наведеній ухвалі Личаківського суду. 

Вперше про коштовну яхту родини Віктора Медведчука стало відомо у 2015 році. Тоді про придбання Royal Romance написав у своєму блозі Сергій Лещенко. Мовляв, Віктор Медведчук придбав собі яхту за 200 мільйонів доларів.

У березні 2021 року яхту Royal Romance намагалися сховати від санкцій. Про це повідомляла агенція Слідство.Інфо. Тоді, за даними ресурсу Еquasis.org, яхту переоформили з офшорної компанії дружини Медведчука Оксани Марченко Fregata Marine Ltd на іншу – Lanelia Holdings Ltd (зареєстрована на Маршалових островах).

Фото: Скріншот