Люди отримують дві різні відповіді.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Тримати мозок в тонусі допомагають й у соцмережах. Час від часу там з’являються математичні задачки, які користувачам пропонують вирішити. Та є одне але – під такими дописами постійні війни. Кожен намагається довести, чому саме його рішення прикладу правильне.

От і ще одна задачка викликала в соцмережах бурхливі обговорення. Приклад такий – 8:2(2+2). Перша дія виконується в дужках – це ми всі пам’ятаємо ще зі школи. А от далі кожен робить по-різному. Через це і виходять різні варіанти відповіді – або 1, або 16.

Як повідомляє видання The Sun, експерти переконують, що обидві відповіді правильні, адже вирішувати це рівняння можна двома способами. Підтвердив це і кандидат фізико-математичних наук Тарас Тимошкевич.

За словами експерта, таку задачу дійсно можна розв’язати двома способами. Ба більше, цей приклад створили штучно, щоб викликати резонанс у соцмережах.

Якби ж у цій задачці замість двох крапок поставили дріб, то і суперечок не виникло б. Тоді було б зрозуміло, що спочатку треба виконати дію в дужках, помножити результат на 2 і лише потім 8 ділити на те, що в нас вийшло.

«Там має бути вказано дужками, яка дія робиться першою. Але оскільки уявіть собі 10 додатків, 10 пар дужок розставити – це незручно. Там, наприклад, коли сумують числа – немає значення, у якому порядку це робиться – результат не міняється. Тому “хитро ліниві” математики, які все оптимізують, вирішили написати ці дужки, бо і так всі все розуміють. Множення, ділення спершу, а потім вже додавання й віднімання», – зазначив Тарас Тимошкевич.

Відтак, кандидат фізико-математичних наук наголосив, що саме це зображення прикладу створене, щоб спеціально заплутати людей. Це можна назвати своєрідним «жартом математиків».

Фото: фейсбук