Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Про це повідомила поліція Києва.

За даними слідства, протягом 2020 року посадові особи ряду суб’єктів господарської діяльності за попередньою змовою між собою домовились про спільне вчинення ряду корисливих злочинів відносно ремонту модульних теплопунктів.

Порушники діяли відповідно до схеми, яка полягала у тому, що одне із підприємств має займатись виготовленням модульних блоків системи опалення, реалізовувати їх за середньою ринковою вартістю іншому підприємству, які в подальшому за завищеними цінами постачали модулі третьому, як учаснику публічних закупівель. Метою посадовців було привласнення бюджетних коштів в рамках виконання договорів, укладених з установами містобудування, архітектури та землекористування».

Крім того, слідчі встановили, що відповідно до попередньої домовленості між учасниками групи сума коштів, яка склала вартість обладнання, що не відповідала його ринковій вартості, мала бути розподілена між учасниками групи. Внаслідок злочинних дій фігурантів сума збитків на ремонт 18-ти теплопунктів у Шевченківському районі столиці становить 8 мільйонів гривень.

Наразі слідчі Шевченківського управління поліції за процесуального керівництва окружної прокуратури повідомили про підозру п’ятьом фігурантам у скоєнні злочинів за ч. 2 ст. 367 – службова недбалість, ч. 1 ст. 366 – службове підроблення, ч. 4 ст. 191 – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем Кримінального кодексу України. Санкція найбільш тяжкої статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Досудове розслідування триває.

Фото: Фейсбук