Окупанти переїхали хату жінки танками.

У Мотижині Київської області 70-річна жінка “наводила” артилерію Збройних сил України на російську техніку. Цю історію розповів військовослужбовець на Facebook-сторінці Територіальної оборони ЗСУ.

Жінка повідомляла місцерозташування ворожих об’єктів українським бійцям. Пенсіонерка допомогла ЗСУ знищити кілька десятків одиниць ворожої техніки.

На жаль, героїзм жінки коштував їй життя.

“У неї була крайня хата села і вона бачила переміщення техніки. Вона пішки виходила до ворогів, рахувала техніку, приходила, по телефону пояснювала своєму сину, що вона бачить.  Були такі випадки, коли вона йшла, збивалася, поверталася назад і перераховувала”, – каже боєць.

Пенсіонерка допомагала українським військовим понад 2 тижні.  За цей час вона фіксувала, зокрема, зенітно-ракетні комплекси “Бук” – 2 одиниці цієї техніки знищили.

Також жінка допомогла артилерії знищити радіолокаційну станцію (РЛС), яка глушить зв’язок.

“Але, на жаль, склалась така ситуація, що орки зрозуміли, хто це робив і цю хату зрівняли з землею. Вона (жінка – ред.) загинула. Коли вони її розбомбили, вони танками переїхали повністю цю хату”, – розповідає військовий.

За його словами, інформація літньої мешканки Київщини допомогла військовим.

“Завдяки їй, вони не здвинулись далі, скажемо чесно. Була Ясногородка, куди вони зайшли, їхня розвідка получила по зубах і пішла. Далі села не окуповувались”, – додає чоловік.

Раніше у Калинівці знайшли ще одне поховання — у людей зірвані нігті на руках.

Фото: Фейсбук