З 28 жовтня швидкісний мобільний інтернет трьох операторів працює на 45 із 46 підземних станціях київського метро та у тунелях між ними, покриваючи таким чином майже всю «підземку».

На останній станції – Теремки – 4G з’явиться протягом грудня, запевняють у спільному релізі Київстар, Vodafone Україна та lifecell.

Запуск 4G в метро Києва став результатом довготривалої та злагодженої роботи всіх учасників проєкту: мобільних операторів, технологічного партнера Huawei, міської влади, зокрема мера та його радника зі стратегічних питань; профільних державних органів та громадських організацій.

Оператори нагадали, що 6 листопада метрополітену Києва виповнюється 60 років. Операторам вдалося випередили графік запуску більш ніж на місяць.

Нагадаємо, що запуск 4G-мережі у метро почався у березні цього року зі станції Академмістечко та тривав поетапно. Цікаво, що вже зараз кожного дня 4G-інтернетом у середньому користується майже 300 тисяч абонентів всіх трьох операторів. Разом абоненти мобільних операторів вже використали у «підземці» більше 400 терабайтів трафіку. Такого обсягу вистачило б, наприклад, на 30 років безперервного перегляду відео у високій якості.

Для роботи 4G у метро Київстар, Vodafone Україна та lifecell використовують спільне обладнання від компанії Huawei, але власні частоти відповідно до ліцензій. Частоти використовуються у двох діапазонах: 1800 МГц та 2600 МГц, що дозволяє забезпечити кращу якість та швидкість мобільного інтернету. Так, за даними операторів, середня швидкість 4G в метро перевищує 40 Мб/с.

Фото: піксабей