Виставка відбудеться в Музеї історії Києва, що на вул. Богдана Хмельницького, 7.

Про це повідомили в прес-службі Музею історії Києва.

Із 4 до 16 червня в Музеї історії столиці триватиме виставка Оксани Брензович – «4ЧИСЛА. ЛЕМНІСКАТА».

«Число – звичне і повсякденне поняття, про «магічне» значення якого ми замислюємося не часто. Роботи циклу «Лемніската» Оксани Брензович – це своєрідне сакральне перетворення чогось простого, такого знайомого, у щось нереальне та навіть потойбічне. Художниця ніби намагається віднайти паралель між буденним життям та символізмом чисел», – зазначили організатори.

Оксана Брензович за допомогою творчості захоплює своєю безмежною енергією та безкінечною фантазією.

Виставка мисткині включає роботи, які стали своєрідним вираженням емоцій, баченням світу через пережиті моменти в певні числові відрізки.

«Велика виставка Оксани Брензович – свято. Свято для того, хто любить Карпати, хто хоч раз у житті бачив захід сонця на полонині та оту дивну розтяжку кольору на далеких горах. Свято для того, хто любить та відчуває живопис. Давні піфагорійці вважали, що числа відбивають гармонію Космосу. Чого нам зараз не вистачає – так це гармонії. І живопис Оксани тут – як ліки. Надивишся її диво-картини – і стає так затишно, спокійно, гармонійно. Відчуваєш себе щасливим», – розповів Олексій Титаренко, мистецтвознавець.

Цікаво, що не всі роботи в експозиції мають назву. Так, споглядаючи картини художниці, усі можуть згадати якісь фрагменти особистих історій, пережиті миті чи просто пофантазувати. Адже в кожного є певні асоціації з тим чи іншим числом.

Назва виставки – «4ЧИСЛА. ЛЕМНІСКАТА» – прокладає глядачам шлях від поверхневих площин до глибинних сенсів.

Лемніската – це стрічка або ж алгебрична крива, яка нагадує знак безкінечності, якщо має два фокуси. Саме наскрізною стрічкою у цьому циклі робіт проходить цифра 8, яка в горизонталі і є символом нескінченності. А ще цей символ можна трактувати як відродження та цикл безкінечних перетворень.

Фото: pixabay