Акція‌ ‌пам’яті‌ відбулась в ‌Іллінському‌ ‌сквері‌ – поблизу місця, де його поховали 5,5 років тому.

Журналісти й правозахисники прийшли 16 вересня на акцію з фотографіями ‌Гії Гонгадзе, як звали його близькі, інформує програма “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ”.

Представниця сім’ї Гонгадзе правозахисниця Валентина Теличенко сказала, що “для українського с‌успільства і для міжнародної спільноти надзвичайно важливо знати доказово, хто був замовником вбивства журналіста ‌Гонгадзе”.

“І це є частиною вимог рішення Європейського суду з прав людини, яке було ухвалене у 2005 році та досі залишається невиконаним. Невиконаним через те, що Україна не здійснила системних змін, не тільки тому що замовників не знайшла і не показала, але так само не здійснила системних змін для того, щоб праця журналістів була безпечною”, – сказала вона.

Правозахисні та медійні організації закликали чинну владу ефективно й прозоро розслідувати вбивство Гонгадзе та інших українських журналістів, а також виконати вимоги Комітету міністрів Ради Європи у справі Гонгадзе.

Акцію організувала Премія‌ ‌імені‌ ‌Георгія‌ ‌Гонгадзе ‌у‌ ‌партнерстві‌ ‌з‌ ‌‌Центром‌ ‌прав‌ ‌людини‌ ‌ZMINA‌.‌

Нагадаємо, премія імені Георгія Гонгадзе заснована Українським ПЕН у партнерстві з Києво-Могилянською бізнес-школою, Асоціацією випускників kmbs та виданням “Українська правда”. Премія вручається 21 травня, у день народження Гонгадзе. Лауреатами Премії були Вахтанг Кіпіані (2019), Павло Казарін (2020), Мирослава Барчук (2021).

Із 2007 року у третю п’ятницю вересня відзначається День пам’яті українських журналістів, він приурочений до дня зникнення журналіста Георгія Гонгадзе.

Фото: УП