У Києві є 18 оригіналів картин митця.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Сьогодні, 29 липня, відзначають 204-річчя з дня народження відомого українського художника Івана Айвазовського, що народився у Феодосії. Його роботи є в найбільших музеях світу.

Колекція робіт митця є і в Київській картинній галереї, куди вирушив журналіст телеканалу «Київ».

Цікаво, що в галереї зберігається чимало оригіналів картин Айвазовського.

«У колекції музею 18 творів Айвазовського – 13 живописних і 5 графічних. На жаль, через брак експозиційних площ ми не можемо демонструвати всі ці твори. наразі в постійній експозиції представлені 3 картини. Проте й вони надають певне уявлення про рівень майстерності художника та про основні етапи його життя», – розповіла Олена Марініна, мистецтвознавиця Київської картинної галереї.

Відвідувачам музею представлені такі твори:

  • «Вид на острів Капрі» та «Горба в полі», створені в 40-х роках 19 століття.
  • «Буря» 1862 року.

До слова, роботу «Буря» вважають найкращою в галереї.

Важливо, що чимало картин Айвазовського залишилися на батьківщині митця, у Феодосії, що на території сучасного тимчасово окупованого Криму.

«Ми не можемо точно сказати, що відбувається з цими творами. Зі ЗМІ ми знаємо, що у 2016 році частина творів вивозилася на ювілейну виставку робіт Айвазовського. Сподіваємося, що ці твори повернулися у Феодосію, адже між музеями зазвичай усе регламентовано. Якщо на тимчасове зберігання роботи приймаються, то потім вони обов’язково повертаються», – зазначила пані Олена.

Надалі експозицію робіт Айвазовського в гелереї будуть розширювати.

Зокрема наприкінці 2021 року планують організувати дві виставки, на яких показуватимуть інші роботи, що є у фонді музею.

Фото: скріншот