Учасники організації, яку створив колишній правоохоронець, здійснювали незаконне стеження за громадянами.

У Києві викрили та припинили діяльність так званого «детективного агентства», організованого колишнім правоохоронцем, яке здійснювало протиправне стеження за громадянами з використанням спеціальних технічних засобів отримання інформації. Про це повідомила Київська міська прокуратура.

Згідно з матеріалами слідства, учасники «детективного агентства» за грошову винагороду здійснювали приховане стеження за громадянами України шляхом здійснення прослуховування телефонних розмов, слідкування за маршрутами пересування осіб.

Крім того, до переліку послуг агентства входило встановлення у приміщеннях та в автомобілях спецзасобів прихованого аудіо- та відеоконтролю.

До протиправної діяльності організатор – колишній правоохоронець – залучив своїх знайомих. Агентство функціонувало більше 2 років та надавало «послуги» як фізичним особам, так і представникам бізнесу.

Вартість «послуг» становила від 200 доларів США за годину за стеження за пересуванням особи, до 1000 доларів США – за встановлення в офіси засобів спостереження.

Правоохоронці викрили організатора схеми під час отримання грошової винагороди у розмірі $1350 та передачі замовнику інформації, отриманої незаконним шляхом.

Kyiv Media

Під час обшуків, проведених за місцем проживання організатора та в офісі агентства вилучено технічні пристрої для стеження з комплектуючими до них, матеріали оперативно-розшукових справ, отримані протиправним шляхом, комп’ютерну техніку та мобільні телефони з доказами протиправної діяльності.

Організатору “детективного агентства” повідомлено про підозру та вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

Фото: Фейсбук