З усіх передбачених раніше сценаріїв, Україна поки рухається до найгіршого.

Про це йдеться у дослідженні, яке представила Київська школа економіки.

Згідно з проведеним моделюванням, цієї осені в Україні пройде перша хвиля поширення коронавірусу: весняного піку, що був зафіксований у більшості європейських країн, вдалося уникнути завдяки карантинним заходам.

«За чотирма основними показниками оцінки ситуації з COVID-19, Україна — серед країн з найбільш складним становищем. Україна на сьомому місці за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. За показником смертності — четверта. По тестуванню та виявленню хворих на COVID-19 Україна — на останньому місці в Європі», — заявив Павло Ковтонюк, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки.

Згідно з моделюванням Київської школи економіки, Україні рухається до найгіршого сценарію пандемії. Якщо ситуацію в зонах активного розповсюдження вірусу не взяти під контроль, то до кінця року від коронавірусу в країні може померти до 20 тисяч людей.

«Якщо поточна ситуація не зміниться, то вже через два тижні, у листопаді, щоденна кількість виявлених нових хворих досягне 10 тисяч. Навантаженість на медичну систему буде максимальна і витримає вона тільки у тому випадку, якщо вже зараз вводити комплексні обмеження в областях з активним спалахом»,— прогнозує Юрій Ганиченко, старший дослідник департаменту економіко-політичних досліджень Київської школи економіки, керівник ключових проєктів.

Для того, аби уникнути такого сценарію, фахівці школи радять:

  • ввести комплексні карантинні обмеження в областях активного спалаху коронавірусу;
  • посилити готовність лікарень до пікового навантаження;
  • збільшити потужності тестування.

Експерти Школи додають, що станом на 15 жовтня найбільший спалах COVID-19 фіксують у семи областях: Харківській, Сумській, Хмельницькій, Тернопільській, Полтавській, Рівненській та Житомирській. У чотирьох областях — Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та Чернівецькій швидкість поширення на даний момент стабілізувалася або зменшується. У жодному регіоні поширення коронавірусу не контролюється.

Сьогодні ми повдіомляли, що протягом доби у Києві зафіксовано 455 нових випадків коронавірусу.

Фото: школа економіки