У групі було 10 учасників, яких супроводжували троє гідів.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Група туристів спільно з мером Києва Віталієм Кличком зробила унікальне сходження на гору Великий Казбек.

Вадим Гапко, один із гідів цього сходження, розповів, що подолати більше 2 тисяч вертикальних метрів вдалося за десять годин.

Цікаво, що перед сходженням туристам довелося пройти складний маршрут із «закритим» льодовиком, побороти низьку температуру, вітер, обмежену видимість та свіжий сніг. Усе це, за словами гіда, відібрало багато сил.

«Зазвичай, всі горосходжувачі ідуть до вершини “класичним” маршрутом, від Стефанцмінди, піднімаючись льодовиком Ґерґеті, до приміщення колишньої метеостанції, де тепер розташований альпіністський притулок “Betlemi Hut”, і далі, до вершини Казбеку. План нашої команди був іншим-здійснити перше групове сходження від гірської хати AltiHut, до вершини, за один день. Для успішного втілення нашої амбітної мети необхідна акліматизація, відпочинок перед сходженням, і сприятливі, погодні умови», – розповів гід.

Цікаво, що за альпіністи для сходження мали лише кілька днів через погодні умови.

У перший день акліматизації група піднялася від Стефанцмінди до льодовика Ґерґеті, через перевал Саберце. Так вдалося набрати 1 500 вертикальних метрів.

Наступного дня туристи піднялися в гірську хату Altihut 3014, яка стала для них штурмовим табором. Звідси планувалося ще два акліматизаційних виходи – на перевал Орцвері й на так зване Нижнє плато, що на висоті 4 300 м.

Вихід був запланований о першій годині ночі, однак його довелося перенести майже на три години – заважала сильна гроза та шторм.

«У нас був єдиний день, коли ми могли спробувати “вписатися” в умовне, погодне вікно. Стан маршруту був складним, “закритий” льодовик, досить низька температура, вітер, обмежена видимість, та свіжий сніг, відбирали багато сил», – зазначив Вадим Гапко.

За десять годин групі таки вдалося подолати більше 2 тисяч вертикальних метрів. Усі 10 учасників та троє гідів успішно піднялися на вершину Казбеку.

Цікаво, що це сходження було унікальним, адже вперше група людей змогла підкорити Казбек за не звичним маршрутом.

«Віталій Кличко з командою, під супроводом трьох гірських гідів, здійснив перше групове, справді унікальне сходження на Казбек, не звичним, “класичним”, маршрутом. Започаткувавши, таким чином, нову епоху сходжень на найпопулярніший кавказький п’ятитисячник», – наголосив гід.

До слова, пан Вадим розповів, що йому пощастило з групою – усі чемно слухали вказівки. Також гід зазначив, що в міського голови столиці є велика кількість енергії.

«Якщо б цей маршрут не закінчився на відмітці 5 тисяч метрів, а продовжився, наприклад, до 8 тисяч, то Віталій Кличко все одно б не зупинився і продовжив сходження», – підкреслив гід.

Фото: фейсбук