Двадцять музикантів гратимуть на копіях старих інструментів, які відрізняються від їх сучасних видів.

Про це Київ Медіа повідомляють організатори.

Не часто Костел Святого Олександра у Києві стає концертною залою – і це перша причина, чому варто не пропустити  19 жовтня вечірню програму польської музики часів Першої Речи Посполитої. Виконуватиме її  знаменитий ансамбль  з Вроцлава під диригуванням не менш знаменитого Анджея Косендяка.

У 2005-му Анджей Косендяк став директором Вроцлавської філармонії, а також Міжнародного фестивалю Wratislavia Cantans та змінив обличчя обох цих інституцій, перетворивши їх у Narodowe Forum Muzyki  (NFM). Власне, саме Анджей Косендяк керувала проєктом будівництва NFM — сьогодні одного з найкращих концертних залів Європи. Завдяки цьому Вроцлав — є потужною складовою європейської музичної культури, разом з такими містами, як Відень, Мюнхен, Берлін та Париж.

До Києва приїжджає знаменитий ансамбль  Wroclaw Baroque Ensemble, якому 15 років, під диригуванням свого засновника та постійного керівника Анджея Косендяка. Двадцять музикантів співатимуть та гратимуть на копіях старих інструментів, які відрізняються від їх сучасних видів. Скрипки, наприклад,  мають коротший гриф, а духові інструменти зберігають належний попередній епосі вигляд, що, звичайно, дає інше  звучання.

Із Вроцлава спеціально привезуть також малий старовинний орган  позитив, щоб автентична музика XVI – початку XVIII століть прозвучала так, як це було колись. Позитивний орган (також Позитив орган , POSITIF орган , портативний орган , стілець- орган , або просто позитивний, від латинського дієслова ponere , «на місці»)  — це  невеликий інструмент.  Він був поширеним у церковній та світській музиці між Х -м та XVIII -м століттями, у каплицях та невеликих храмах.

Утім позитивний орган відрізняється від портативного органу тим, що він більший і його не тримають під прямим кутом до тіла виконавця. Він також має більшу клавіатуру.

Концерт відбудеться 19 жовтня о 19.30 у Костелі Святого Олександра

Вхід вільний.

Концерт відбудеться за підтримки Міністерства культури, національної спадщини та спорту Республіки Польща, міста Вроцлава та Національного форуму музики (Вроцлав).

Фото: прес-служба