17-річний Ярослав Демченко разом з друзями виборов друге місце у змаганні Maze Solving в Естонії на фестивалі робототехніки Robotex.

Молодий винахідник вже викладає робототехніку у столичній школі RoboСode. Про це пише сайт dev.ua.

Фестиваль Robotex – це міжнародний конкурс. Учні української школи робототехніки RobоСode Ярослав Демченко, Євген Пунов, Євген Петрікєєв та Єгор Сомов намагались підкорити його тричі. Цьогоріч їм це вдалося.

17 річний Ярослав Демченко з Києва позаминулого року закінчив курс з робототехніки, та ще рік ходив на курси з інших напрямків.

Перший своєрідний level-up Ярослав отримав під час RoboCode Hackathon у 2018 році. Перед його командою стояло завдання — зібрати та запрограмувати систему фітомоніторингу (тобто розумну теплицю) за 6 годин, з чим вони успішно впорались здобувши перемогу серед більш ніж 500 учасників.

Одним з перших завдань для Ярослава стало створити машинку, яка сама їздитиме по чорній лінії на швидкість. Тоді перемогти йому не вдалось, але був отриманий безцінний досвід, що  допоможе в майбутньому.

Цього року хлопці представили робота під назвою 101 Quantum, який і зміг вибороти друге місце.

“Моїм основним завданням при розробці Quantum — робота, який сам проїжджає лабіринт, було проєктування плати. На основі попередньої моделі потрібно було внести певні зміни безпосередньо в схему робота, замінивши деякі компоненти на більш оптимальні для нашого завдання, а також прибрати ті, в яких немає гострої потреби. Після цього було необхідно розвести плату з урахуванням змін. Потім я брав участь у пайці та складанні робота, а також у написанні його програми”, – ділиться Ярослав Демченко.

Робототехнік каже що не засмутився через те, що йому не вистачило трьох поворотів до фінішу, а наголошує що задоволений результатом.

Наступного року хлопець обіцяє кращі результати, а також додає, що не варто забувати про навчання, та вступ до університету.

Фото: dev.ua