У 2015 році дівчинка залишилася сиротою.

Сьогодні, 4 червня, в України вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Цю дату обрали, адже саме 4 червня у світі відзначається Міжнародний день дітей, які є безневинними жертвами агресії. З початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської областей, загинуло понад 240 дітей, ще 56 пропали безвісти. Отримали поранення і травми від 167 до понад 500 малолітніх громадян України (за даними різних джерел).

16-річна Владислава Ревуцька, жителька Луганщини, змогла пережити війну. Її історію розповіли в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

У свої 12 років дівчинка жила в місті Попасна зі своєю родиною. У дні найзапекліших обстрілів Владислава з тіткою виїхали у Сватове. А вже в лютому 2015-го в будинок, де жили її бабуся та дідусь, поцілив ворожий «Град». У цей день маленька Влада залишилася сиротою.

За кілька років у дівчини почала здійснюватися мрія про новий дім. Тоді будівельники поклали першу цеглину на фундамент майбутньої домівки на місці вщент зруйнованої обстрілом. За волонтерські кошти добудували нову оселю за декілька років.

Наразі, у 2021 році дівчина складає ЗНО та планує навчатися у виші. Серед пріоритетів – університети Києва та Львова. У майбутньому Владислава планує стати журналісткою. Однак усі її родичі все ще проживають у Попасній.

«Зараз усе більш-менш відновилося. Ми вже можемо себе забезпечувати нормальним життям. Тому зараз усе більш-менш нормально», – розповіла Владислава.

До слова, із початку нападу Росії на Україну на території деяких областей, зокрема Донецької та Луганської, загинуло понад 240 дітей, ще 56 – пропали безвісти. Водночас отримали поранення й травми від 167 до понад 500 малолітніх громадян України (за даними різних джерел).

За даними Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ, від війни постраждали понад півмільйона маленьких українців. Дослідження різних країн, які пройшли через бойові дії, показали, що психологічно реабілітуватися без сторонньої допомоги можуть 9 із 10 дітей. Однак, це лише за умови, якщо родина – стабільна, а батьки здатні задовольнити базові потреби малечі. Чи є такі умови для розвитку дитини у кожній з постраждалих на Донбасі родин – малоймовірно.

Фото: скріншот