Суд першої існтанції визнав Святогора невинним пропри заклики до вбивства тварин в інтерв'ю самого фігуранта.

14 вересня Київський апеляційний суд проведе заключне засідання у справі Олексія Святогора, повідомляє “День”.

Олексія Святогора обвинувачують у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтю 300 Кримінального кодексу. Це виготовлення відеопродукції, що пропагує культ насильства і жорстокості з метою її розповсюдження.

Крім пропаганди жорстокого поводження з тваринами, зооспільнота звинувачує Олексія Святогора у вбивствах безпритульних звірів. Догхантер вважає, що саме їхнє фізичне винищення – це найкращий спосіб навести лад із міськими нічийними та домашніми тваринами.

«Вся Україна досі шокована попереднім рішенням суду, – зазначає Владислава Стефанова, яка із 2016 року долучена до справи проти Святогора як потерпіла. – Не може так бути, щоб людина, яка 15 років ходила на ефіри та пропагувала вбивство тварин, і сама вбивала тварин, лишилася без покарання. Дві експертизи підтвердили його пропаганду. У нас є надія, що все ж таки він буде покараний за свої вчинки».

На справедливе рішення суду чекають також і провідні зооорганізації.

Нагадаємо, раніше Шевченківський райсуд Києва прокоментував своє рішення щодо Олексія Святогора. А в березні у Києві відбувся мітинг під Вищою радою правосуддя: люди вимагали притягти до відповідальності суддю, які виніс Святогору виправдальний вирок.

До слова, однією з перших перемог догхантерів вважають виправдання Святогора Шевченківським райсудом Києва 18 січня 2021 року. Нагадаємо, чоловіка обвинувачували за ст. 300 КК України – ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію.

Однак Святогор, перебуваючи під слідством, продовжував з’являтися на ефірах українських телеканалів і давати інтерв’ю, у яких розповідав про вбитих ним безпритульних тварин і закликав брати з нього приклад.

Фото: facebook