Їх передадуть від Міністерства освіти і науки до Департаменту освіти і науки міста Києва.

13 державних професійно-технічних училищ реорганізують у комунальні професійні коледжі. Таке рішення підтримали депутати Київської міської ради на черговому засіданні, повідомили у КМДА.

За словами заступника голови КМДА Валентина Мондриївського, таке рішення стане останнім кроком для передачі закладів у комунальну власність Києва. Крім того, в місті активно працюють над передачею ще 8 училищ. «У Києві поступово відходять від пострадянського стереотипу – «ПТУ», яке асоціювалося винятково з непрестижною освітою. Ми зробили цей напрям освіти не тільки престижним, а й конкурентоспроможним. Учнів наших закладів гарантовано забезпечують першими робочими місцями за обраною професією, вони отримують заробітну плату при проходженні виробничої практики, а учням перших курсів обов’язково видають перший робочий інструмент та спеціальний робочий одяг», – розповів Валентин Мондриївський.

У 2021 році з бюджету міста виділили понад 800 млн грн на розвиток професійної (професійно-технічної) освіти. заступник голови КМДА впевнений, що “завдяки системному підходу та ефективній співпраці влади і соціальних партнерів-роботодавців, а також за відповідного фінансування галузі, ми забезпечимо економіку Києва кваліфікованими та професійними кадрами”.

А відповідно до чинного законодавства, заклади професійно-технічної освіти можуть називатися й професійними коледжами. Такі заклади вже створені на теренах України Міністерством освіти і науки. А в проєкті майбутнього закону «Про професійну (професійно-технічну) освіту» взагалі визначений лише один тип закладу – професійний коледж.

Фото: pixabey