Із жовтня реімбурсацію інсулінів адмініструватиме Національна служба здоров’я України.

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

Досі цього фінансування Програми відшкодування вартості препаратів інсуліну відбувалося за державою субвенцією, яка не покривала 100% потреби, тож була необхідність дофінансування з місцевого бюджету. У 2020 році з бюджету столиці на ці потреби було витрачено 65 млн 476 тис. 661 грн, а у 2021, станом на 24 вересня – 29 млн 965 тис. 731 грн.

«За новими правилами Національна служба здоров’я стає єдиним платником за Програмою, і хворі зможуть отримувати препарати за механізмом, аналогічним програмі «Доступні ліки», – пояснила Валентина Гінзбург.

За інформацією НСЗУ, із 1 жовтня держава гарантує пацієнтам із цукровим діабетом можливість отримати необхідну форму інсулінів безоплатно або з доплатою, за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. У зв’язку зі змінами  оновиться маршрут пацієнта для отримання інсуліну.

«Хворий на цукровий діабет має звернутися до свого лікаря-ендокринолога в заклад, де перебуває на диспансерному обліку (у консультативно-діагностичний центр або дитячу лікарню). Лікар складає індивідуальний план лікування, у якому фіксує діагноз із визначенням типу та дозування інсуліну і виписує електронний рецепт. За цим електронним рецептом хворий може отримати препарат в аптеці, що має договір із НСЗУ. Повторний рецепт за складеним ендокринологом індивідуальним планом пацієнт може отримувати вже у лікаря, з яким підписано декларацію на обслуговування Тож, якщо ви й досі не обрали сімейного лікаря, – зробіть це», – наголосила Валентина Гінзбург.

Призначення ендокринолога сімейний лікар самостійно не змінює. У випадку закінчення кількості інсуліну за планом лікування або за потребою сімейний лікар направляє пацієнта до ендокринолога для коригування або створення нового плану.

Такий алгоритм реімбурсації має низку очевидних переваг для пацієнта. Зокрема те, що доступ до життєво необхідних ліків відтепер не залежатиме від місця перебування хворого. Наприклад, киянин, який перебуває на відпочинку або у справах в іншому регіоні країни, зможе отримати інсулін у визначених аптеках так само швидко і безвідмовно, як і вдома.

У Національній службі здоров’я повідомляють, що таку аптеку можна буде впізнати за наліпками «Доступні ліки+інсулін», а в разі виникнення питань можна звертатися у контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

Нагадаємо, у серпні жінка з діабетом та ожирінням померла після першого щеплення Moderna.

Фото: КМДА